gala 9 06 2022 5

W czwartek, 6 czerwca 2024 roku w Muzeum Diecezjalnym w Opolu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursów organizowanych przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Opolskiej w roku szkolnym 2023/2024.
Na galę przybyło blisko stu uczniów – laureatów tegorocznych konkursów – wraz z nauczycielami, którzy do tych konkursów ich przygotowali. Obecni byli również rodzice nagrodzonych uczniów oraz zaproszeni goście, m.in.: ks. bp Rudolf Pierskała – przewodniczący Wydziału Katechetycznego, Opolski Wicekurator Oświaty – p. Marek Leśniak, Dyrektor Miejskiego Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu – p. Bronisława Ogonowski, Dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego – p. Bartosz Medyk oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty Miasta Opola – p. Beata Kowal.
Galę uświetnił swoim występem gość specjalny gali – Jakub Rippel – uczeń II klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Dobrzeniu Wielkim oraz klasy perkusji Jazz Centrum z Opola. Młody perkusista wykonał m.in. All Star Smash Mouth, Imagine Johna Lennona czy Sopia Alvaro Solera.

Dyrektor Wydziału Katechetycznego ks. Jerzy Kostorz wraz z zaproszonymi gośćmi reprezentującymi różne instytucje oświatowe naszego miasta i województwa wręczyli nagrody zwycięzcom poszczególnych konkursów, kierując do nich gratulacje i podziękowania.
Podczas gali nagrodzeni zostali laureaci i finaliści konkursów:
• DKWR Żak 2024 „W drodze do świętości – Młodzi święci i błogosławieni”, w którym udział wzięło: w etapie szkolnym 1340 uczniów ze 147 szkół Diecezji Opolskiej, rejonowym – 182 uczniów, w finale – 78 uczniów, z których 54 uzyskało tytuł laureata.
• Diecezjalnego Konkursu Artystycznego – Opole 2024 „W drodze do świętości – ulubiony patron”, w którym ocenione zostały 356 prac. Nagrody i wyróżnienia otrzymali autorzy 27 prac w kilku kategoriach: klasy I-IV SP, klasy V-VIII SP, szkoły ponadpodstawowe, szkoły specjalne oraz technika wykonania.
• Olimpiady Teologii Katolickiej – Radom 2024 „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”, w której udział wzięło: w etapie szkolnym 211 uczniów z 22 szkół, w etapie diecezjalnym 58 uczniów, z których troje uzyskało tytuł finalisty OTK Radom 2024 i reprezentowało naszą diecezję w finale w Radomiu.
Oprócz laureatów nagrody otrzymali również nauczyciele uczniów z najwyższymi wynikami.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, między innymi: vouchery do Decathlonu, Action, plecaki, piłki i książki. Za trud przygotowania uczniów do konkursów nagrodzeni zostali również nauczyciele.

Dziękujemy i jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w każdym z wymienionych konkursów. Życzymy sukcesów w ich kolejnych edycjach. Udziały w takich konkursach to nie tylko możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, ale też okazja do rozwijania swoich pasji, pogłębienia wiary, odkrywania swoich zainteresowań. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za trud i zaangażowanie włożone w przygotowanie uczniów. Dziękujemy również sponsorom, dzięki którym mogliśmy nagrodzić laureatów i opiekunów.

Więcej zdjęć można pobrać klikając w link.

Zdjęcia: Mateusz Stadnicki