Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

plakat O3K 2022

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznym Orszaku Trzech Króli, który przemaszeruje ulicami Opola w sobotę, 6 stycznia 2024 roku. To już po raz 11. organizowany jest w naszym mieście orszak.

Program i trasa

O godz. 14.30 – spotykamy się na parkingu przed Narodowym Centrum Polskiej Piosenki (ul. Piastowska 14A).
O godz. 15.00 – wymarsz Orszaku, który przejdzie ulicami: Barlickiego, Piastowską, Zamkową, Plac Wolności i Ozimską, by dojść na plac Jana Pawła II, gdzie będzie miał miejsce pokłon Trzech Króli oraz wspólne śpiewanie kolęd.

Hasło

Hasło tegorocznego orszaku: „W jasełkach leży!”. Tegoroczne hasło jest fragmentem XVII wiecznej kolędy "Nowy rok bieży" i nawiązuje do 800 rocznicy pierwszych jasełek zaaranżowanych przez św. Franciszka z Asyżu, które odbyły się w miejscowości Greccio we Włoszech". W związku z tym, szczególna uwaga w tym roku zostanie zwrócona na żłóbek, nazywany dawniej jasłem, który ubogi i prosty zachęca do pochylenia się nad potrzebami drugiego człowieka.

Twórz z nami orszak

Zachęcamy wszystkich, dzieci i dorosłych do przebrania się na zielono (Orszak azjatycki), czerwono (Orszak europejski) lub niebiesko (afrykański) i włączenia się w Orszak. Każdy z uczestników otrzyma koronę, dlatego zapraszamy wszystkich do włączenia się w tworzenie orszaku.