Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

koncert 13 11 2022 2W niedzielę 22 października 2023 r. w auli wydziałowo-seminaryjnej w Opolu z wyjątkowym, jubileuszowym koncertem z okazji 40-lecia istnienia wystąpił zespół Universe. W 1983 r. zespół zagrał w Opolu piosenkę „Mr. Lennon”, która wyniosła grupę na szczyty radiowych i telewizyjnych list przebojów. Po czterdziestu latach Universe zaśpiewali w Opolu na rzecz remontu katedry. Spotkanie poprowadził niezawodny Donat Przybylski – opolski dziennikarz i konferansjer.
W pierwszej części koncertu wystąpiła 14-letnia Lena Zientek, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Strzelcach Opolskich. Utalentowana nastolatka jest laureatką wielu konkursów na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Przed opolską publicznością zaśpiewała m.in. „Radość najpiękniejszych lat” Anny Jantar i „Aniołom szepnij to” Sanah.
Po występie Leny miała miejsce wyjątkowa licytacja. Koszulkę Kuby Błaszczykowskiego, w której zagrał ostatni mecz w polskiej reprezentacji, wylicytowano za 2,5 tys. zł, a koszulka Bartosza Bednorza z podpisami wszystkich siatkarzy reprezentacji osiągnęła niebagatelną kwotę 5 tys. zł. Fundusze uzyskane z licytacji wesprą remont opolskiej katedry. Hojnym darczyńcom serdecznie dziękujemy. Wylicytowane koszulki zwycięzcy licytacji odebrali z rąk ks. Waldemara Klingera, proboszcza parafii katedralnej.

„Wołanie przez ciszę”, "Tacy byliśmy”, "W perły zmienić deszcz”, "Tyle chciałem ci dać” – to tylko niektóre hity zespołu Universe, których można było na żywo wysłuchać na niedzielnym koncercie, na którym pojawili się nie tylko mieszkańcy Opola i okolic, ale też wielu oddanych fanów zespołu przybyłych spoza Opolszczyzny. Z każdym utworem atmosfera wśród publiczności rozkręcała się. Nie zabrakło tańców przed sceną, a słowa „W taką ciszę” sala przy blasku światełek ze smartfonów zaśpiewała razem z zespołem. Publiczność nie tak łatwo pozwoli muzykom zejść ze sceny. Na bis pojawił się jubileuszowy utwór zespołu „Mr. Lennon”. A po koncercie fani ustawili się w kolejce do wspólnych zdjęć z zespołem.
Dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek, zebrane do puszek ofiary i dochód z licytacji koszulek wesprą dalsze prace remontowe w opolskiej katedrze.
Organizatorami koncertu były Diecezja Opolska i Miasto Opole, a głównym sponsorem ECO Energetyka Cieplna Opolszczyzny. Podziękowania składamy również partnerom, którymi byli: Stowarzyszenie Przyjaciół Opolskiej katedry Crux, Agencji ochrony Gwarant, Hotel De Silva Opole, Hotel Mercure Opole, Bonjour Café – pierwsze w Opolu bistro z jedyną w mieście piwnicą francuską i francuskim menu, Profex Elektronik, Atlantis Developer, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Michał Mocigemba. Wszystkim sponsorom, organizatorom, darczyńcom dziękujemy. Do zobaczenia na kolejnym koncercie!

Więcej zdjęć można zobaczyć klikając w ten link.