Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

Golec plakat 06 2022

Zapraszamy na niesamowity koncert zespołu Universe, który obchodzi jubileusz 40-lecia istnienia.

"UNIVERSE" to legenda... Od debiutu w 1983r., kiedy duet Mirosław Breguła-Henryk Czich podczas XX Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu wykonał kultowy utwór "Mr. Lennon", zespół nieprzerwanie koncertuje, wydaje nowe płyty, jest ciągle obecny na polskiej scenie muzycznej z własnym oryginalnym brzmieniem i niepowtarzalnym repertuarem. W latach 1991-2008 muzycy wydali trzynaście albumów, poczynając od "The Best of Universe" aż po ostatni krążek: "Mijam jak deszcz". Wiele z utworów bezsprzecznie zyskało status przebojów: "Wołanie przez ciszę", "Głupia żaba", "Ty masz to, czego nie mam ja", "Ja, taki fajny gość", "Tacy byliśmy", "Blues na wpół do piątej rano", "Bo to taka piękna miłość". Zespół nagrywał też z najważniejszymi osobistościami sceny muzycznej, jak chociażby śpiewana z Beatą Kozidrak piosenka "Tyle chciałem ci dać". Rok 2008 przyniósł płytę "Mijam jak deszcz", będącą pożegnaniem "Universe" z jego współzałożycielem i wokalistą Mirosławem Bregułą, który odszedł w tragicznych okolicznościach 2 listopada 2007r. Płyta zawiera największe przeboje Zespołu w nowych aranżacjach, a także nowe kompozycje nagrane przez Bregułę na kilka miesięcy przed jego śmiercią, w tym poruszający utwór "Raz wróg, raz brat".
Obecnie Zespół tworzy sześciu wykonawców: Henryk Czich - współzałożyciel i obecny lider zespołu - wokal, instrumenty klawiszowe, Wojciech Wesołek - wokal, gitara, Damian Filipowski - gitara, Marek Kopecki - gitara basowa, Grzegorz Krzykawski - perkusja, Marek Jagucki - instrumenty klawiszowe.

W Niedzielę 22 października 2023 roku w auli seminaryjno-wydziałowej w Opolu odbędzie się koncert zespołu Universe. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00.

Bilety-cegiełki na koncert kosztują 70, 60, 50 zł można je kupić w trzech punktach:
- kancelaria katedralna w Opolu (ul. Katedralna 2)
- furta opolskiej Kurii Diecezjalnej (ul. Książąt Opolski 19)
- portiernia Wydziału Teologicznego UO (ul. Drzymały 1)
Całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz odbudowy Opolskiej Katedry.

Istnieje również możliwość zakupu biletu-cegiełki drogą internetową: https://kulturairozrywka.pl/opole-universe-koncert-na-rzecz-opolskiej-katedry/wydarzenie/40808


 

W czwartek 5 października 2023 w sali kapitulnej Kurii Diecezjalnej odbyła się konferencja prasowa przed koncertem Universe.