Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

Drodzy Katecheci!

W imieniu Rafael Film przekazujemy informację, że 15 września do polskich kin wchodzi film: "Sound of freedom. Dźwięk wolności".

To jeden z największych filmowych fenomenów współczesnego kina! Niechciany przez mainstreamowych dystrybutorów przeleżał 5 lat na półce. Wykupiony dzięki publicznej zbiórce i mobilizacji dziesiątek tysięcy widzów trafił z początkiem lipca do amerykańskich kin. Bez wielomilionowej, zwyczajowej promocji ale za to z towarzyszącą mu gigantyczną, oddolną pocztą pantoflową i opinią filmu, który „każdy powinien zobaczyć”, wspiął się na szczyt rankingów ocen i oglądalności.

“Sound of Freedom. Dźwięk wolności” to prawdziwa historia Tima Ballarda (w tej roli znany z „Pasji” Jim Caviezel), byłego agenta rządowego USA, który rezygnuje z pracy, aby poświęcić życie ratowaniu dzieci przed handlarzami seksualnymi. Mimo tematyki, twórcy nie szokują drastycznymi scenami, a empatię i emocje widzów budują w sposób subtelny, choć – jak przystało na film misyjny – jednoznaczny.

Bardzo trafnie o filmie wypowiedział się jeden z biskupów kolumbijskich: „To przerwanie zmowy milczenia panującej wokół tego tematu – co jest bardzo nie na rękę tym, którzy na handlu dziećmi zarabiają krocie. To także obnażenie hipokryzji mediów, które z upodobaniem opisują rzekome „zbrodnie Kościoła”, przymykając oczy na problemy o nieporównanie większej skali."
Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na ten temat: https://opoka.org.pl/News/Swiat/2023/kolumbijski-biskup-film-sound-of-freedom-to-wyrzut-sumienia-dla

Długo nie było wiadomo, czy film uda się pokazać polskim widzom, wreszcie pod koniec sierpnia pojawiło się zielone światło. Okazało się jednak, że jedynym terminem, w którym film może być szeroko grany na ekranach polskich kin jest 15 września. To ekspresowe tempo wprowadzenia filmu sprawiło, że Rafael Film nie zdążył wysłać do parafii i wspólnot zwyczajowego pakietu materiałów. Próbujemy zatem nadrobić ten brak wysyłką mailową.

Wszelkie informacje o filmie można znaleźć na stronie: https://rafaelfilm.pl/sound-of-freedom