dzien katechety 2021 09 16

W imieniu Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai serdecznie zapraszamy wszystkich Nauczycieli oraz Pracowników oświaty, Katechetów świeckich, Siostry zakonne oraz Księży katechizujących, do uczestnictwa w Dniu Katechety i Nauczyciela, który odbędzie się w piątek 8 września 2023 roku w kościele seminaryjnym w Opolu.

Spotkanie rozpoczniemy Eucharystią o godz. 17.00, następnie konferencja, którą wygłosi Ks. dr Mariusz Kuźniar, kapłan Archidiecezji Praskiej (pochodzący z diecezji Opolskiej, Dyrektor Narodowego Referatu Katechetycznego Konferencji Episkopatu Czech). Na zakończenie komunikaty Wydziału Katechetycznego.

Zapraszamy również wszystkich Nauczycieli, Katechetów, pracowników oświaty na wspólne rozpoczęcie roku szkolnego, będzie to zarazem inauguracja roku szkolno-katechetycznego połączona z konferencją przedmiotowo-metodyczną. Na zakończenie spotkania będą wystawiane zaświadczenia.
Niech to będzie czas ucieszenia się wspólnotą, czas wspólnej modlitwy oraz pięknych spotkań.