Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

gala 9 06 2022 5

W piątek 2 czerwca 2023 roku w Muzeum Diecezjalnym przy ul. Kard. Kominka 1A w Opolu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursów organizowanych przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu w roku szkolnym 2022/2023.
W tegorocznej gali udział wzięło ponad 100 uczniów wraz z opiekunami i rodzicami oraz zaproszeni goście, m.in.: przewodniczący Wydziału Katechetycznego ks. bp Rudolf Pierskała, Opolski Wicekurator Oświaty – p. Artur Zapała oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty Miasta Opola – p. Beata Kowal.
Gościem specjalnym gali był Szymon Bich – uczeń V LO w Opolu i Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu, który uświetnił galę wręczenia nagród grą na saksofonie. Swoje wiersze recytowali również zwycięzcy konkursu recytatorskiego: Barbara Miczka, Nadia Piwowarczyk i Nadia Gromuł
Dyrektor Wydziału Katechetycznego ks. Jerzy Kostorz wraz z księdzem biskupem, wicekuratorem oświaty, przedstawicielem Wydziału Oświaty wręczyli nagrody zwycięzcom poszczególnych konkursów, kierując do nich gratulacje i podziękowania.

Podczas gali nagrodzeni zostali laureaci i finaliści konkursów:
• DKWR Żak 2023 „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, w którym udział wzięło: w etapie szkolnym 1220 uczniów ze 131 szkół Diecezji Opolskiej, rejonowym – 210 uczniów, w finale – 91 uczniów, z których 64 uzyskało tytuł laureata.
• Diecezjalnego Konkursu Artystycznego – Opole 2023 „Kościół w służbie pokoju”, w którym ocenione zostały 373 prace. Nagrody i wyróżnienia otrzymali autorzy 30 prac w kilku kategoriach: klasy I-IV SP, klasy V-VIII SP, szkoły ponadpodstawowe, szkoły specjalne oraz technika wykonania.
• Olimpiady Teologii Katolickiej – Pelplin 2023 „Bóg jest Miłością objawioną w Słowie”, w której udział wzięło: w etapie szkolnym 137 uczniów z 22 szkół, w etapie diecezjalnym 34 uczniów, z których troje uzyskało tytuł finalisty OTK Pelplin 2023. Dwoje spośród nich reprezentowało naszą diecezję w finale w Pelplinie.
• Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej i Metafizycznej „Skarb słowa” 2023. Nagrodzonych zostało 9 uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-IV SP, klasy V-VIII SP, szkoły ponadpodstawowe.

Oprócz laureatów nagrody otrzymali również nauczyciele i szkoły uczniów z najwyższymi wynikami.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, między innymi: vouchery do Empiku, MediaExpert, Decathlonu, Action, bilety do kina Helios, piłki z autografem Jakuba Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka, torby i plecaki, sprzęt sportowy, artykuły szkolne i książki. Za trud przygotowania uczniów do konkursów nagrodzeni zostali również nauczyciele.

Dziękujemy i jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w każdym z wymienionych konkursów. Życzymy sukcesów w ich kolejnych edycjach. Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za trud i zaangażowanie włożone w przygotowanie uczniów. Dziękujemy również sponsorom, dzięki którym mogliśmy nagrodzić laureatów i opiekunów.

Więcej zdjęć można pobrać klikając w link.

Zdjęcia: Mateusz Stadnicki