pielgrzymka szkola jana pawla 2018W dniu 11 czerwca 2018 r. odbyła się pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II na Górę Świętej Anny.
W tym roku w pielgrzymce uczestniczyło ponad 400 uczniów wraz z dyrektorami i nauczycielami z 15 szkół noszących imię Jana Pawła II z naszej diecezji.
Uroczystej Mszy św. w Bazylice św. Anny przewodniczył ks. Biskup Paweł Stobrawa, który zebranych do tam uczniów skierował okolicznościową homilię. Po mszy św. uczestnicy pielgrzymki przeszli pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie ks. Biskup odmówił modlitwę w intencji młodzieży.
Po krótkiej przerwie, w Domu Pielgrzyma, miała miejsce część artystyczna, podczas której uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baborowie pod kierunkiem pani Barbary Piotrowskiej, przedstawili dramę, pt. „Św. Jan Paweł II – człowiek modlitwy”.