raszowa peru 2021W ubiegłym roku szkolnym odbywała się zbiórka pluszaków i ubranek na misję ks. Darka w Peru, do której włączyły się Szkolne Koła Caritas z Diecezji Opolskiej. Inicjatorką tej akcji była pani Gabriela Burczek – opiekun Szkolnego Koła Caritas Szkoły Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Raszowej. Zebrano kilkanaście paczek, które zostały dostarczone do Wrocławia przy pomocy Rycerza Kolumba -  pana Krzysztofa Sietczyńskiego. Niestety, ze względu na lockdown nie można było ich wysłać do Peru. W sierpniu tego roku przebywał w Polsce ks. Dariusz Flak i i sprawa ruszyła. Przygotowywana jest spedycja, lecz koszt jest bardzo wysoki bo 15000 zl. Dużą część została uzbierana, natomiast  kwota 5000 zł jest w trakcie pozyskiwania. Wolontariusze z Raszowej postanowili pomóc w tym dziele. Od września przygotowywali w szkole różne domowe smakołyki - dżem z dyni, sól ziołową, przyprawy, domowe maggi i gofry, które zostały sprzedane na Jesiennym Festynie Rodzinnym w Raszowej . Jedna z wolontariuszek samodzielnie przygotowała biżuterię z koralików oraz wydziergała trzy czapki na rzecz tej inicjatywy. Sukces tej akcji jest ogromny, gdyż pozyskano 1000 zł.