Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

koncert charytatywny 2018 1Już dziewiąty raz odbył się w naszej szkole koncert charytatywny „Dzielmy się miłością”, którego celem była, tym razem, zbiórka pieniędzy na rzecz Centrum Rehabilitacji dla Dzieci w Opolu.
Była to także możliwość propagowania bezinteresownej dobroczynności oraz rozbudzanie zainteresowania pomaganiem  ludziom w potrzebie.  22 kwietnia o godzinie 16.00 rozpoczęła się uroczystość. Do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr3 w Dębskiej Kuźni przybyli znamienici goście. Koncert otworzyła nasza absolwentka-Wanessa Opiela, podopieczna Stowarzyszenia na rzecz Promocji i talentów „Akces”, a także wokalistka zespołu „Work In Progress”. Następnie zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Chrząstowice ze znakomitym repertuarem. Wysłuchaliśmy ścieżki filmowej do filmu „Piraci z Karaibów” oraz nieśmiertelnych utworów grupy BONEY’M. Po występie orkiestry,  goście mieli okazje zapoznać się z działalnością Centrum Rehabilitacji. Po prezentacji scena należała kolejno do zespołu wokalnego pod kierownictwem pani Beaty Woschek,  formacji tanecznej „Hałas Mini4”i „Hałas Mini3”. Odbyła się także prezentacja umiejętności Opolskiego Klubu Karate Kyokushin.

Gwiazdą koncertu była Daria Kowolik-finalistka IX edycji programu „Mam Talent” ,studentka wokalistyki estradowej Akademii Muzycznej w  Łodzi. Koncert uświetniły także solistki Akademii Baletowej „Ramada” w Opolu.
Fragmentem imprezy, budzącym wiele emocji wśród uczestników, poza występami ,była licytacja. Tegorocznymi przedmiotami były: piłka ,rękawice bokserskie, biżuteria ,tort, długopis marszałka Kuchcińskiego, sportowa koszulka z autografem, haftowany obraz oraz pasztet z soczewicy .Suma uzyskana przy licytacji to 2.570 zł. Przy okazji koncertu prowadzona była także loteria fantowa .Sprzedaż losów to 2.325zł.Sprzedaż ciast to kolejne 1.401zł.Przed koncertem ,jak i w jego trakcie, na terenie gminy Chrząstowice prowadzona była sprzedaż cegiełek .Koszt jednej wynosił 10zł. Za ich pośrednictwem zebrano 4.198zł.Cała suma zebrana na rzecz Centrum Rehabilitacji dla Dzieci w Opolu wyniosła 10.531 zł.
Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizacje koncertu, wsparli jego idee, serdecznie dziękujemy. Darczyńcom za hojność, rodzicom za liczne przybycie, ,pieczenie ciast ,ofiarowanie przedmiotów do loterii fantowej, oddziałowi Caritas Diecezji Opolskiej ,uczniom ze Szkolnego Koła Caritas, dyrekcji, nauczycielom, obsłudze szkoły, strażakom, ratownikom medycznym - za oddanie serca temu przedsięwzięciu.
Agnieszka Rosół