Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

 

 

 

 

gala podsumowujaca konkursy 2021

28 maja 2021 roku w auli seminaryjnej przy ul. Drzymały 1a w Opolu z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego odbyła się gala wręczenia nagród laureatom konkursów organizowanych przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu w roku szkolnym 2020/2021.
Z uwagi na trwającą pandemię w tym roku na gali spotkali się jedynie laureaci najwyższych miejsc. Oprawa uroczystości była również skromniejsza. Dyrektor Wydziału Katechetycznego ks. Jerzy Kostorz wręczył nagrody zwycięzcom, kierując do nich gratulacje i podziękowania. Pochodzący z Togo kleryk Romuald uświetnił uroczystość wykonując na fortepianie kilka utworów muzycznych.


Podczas gali podsumowaliśmy tegoroczne konkursy:
•    W konkursie Żak 2021 „Droga do beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego” udział wzięło: w etapie szkolnym 800 uczniów, rejonowym - 451 uczniów, w finale – 259 uczniów, z których 166 uzyskało tytuł laureata. Byli to uczniowie 120 szkół diecezji wspierani przez 146 nauczycieli.
•    W diecezjalnym konkursie wiedzy religijnej dla szkół branżowych I stopnia, również pod hasłem „Droga do beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego” udział brało 15 uczniów, z których 10 uzyskało tytuł finalisty, a 1 laureata.
•    W etapie diecezjalnym Olimpiady teologii Katolickiej Poznań 2021 „Kim jestem? Chrześcijańskie spojrzenie na człowieka” udział wzięło 24 uczniów z 17 szkół. 2 uczennice uzyskały tytuł finalisty.
•    Podczas gali nagrodzono również uczestników Diecezjalnego Konkursu Artystycznego, który w tym roku przebiegał pod hasłem  „Droga do beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego”. Nagrodzono i wyróżniono autorów 37 prac w różnych kategoriach wiekowych.


Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz - dzięki hojności sponsorów -  nagrody rzeczowe, między innymi: vouchery do Media Expert i Decathlonu, plecaki, torby sportowe, piłki, książki, gry i quizy multimedialne oraz słodycze. Za trud przygotowania uczniów do konkursów nagrodzeni zostali również nauczyciele.
Dziękujemy i jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w każdym z wymienionych wyżej konkursów. Życzymy kolejnych sukcesów edukacyjnych. Nauczycielom dziękujemy za wszelki trud i zaangażowanie włożone w przygotowanie uczniów. Niech czas poświęcony zgłębianiu wiedzy religijnej owocuje nie tylko sukcesami i nagrodami, ale przede wszystkim wzrastaniu w wierze.
Dziękujemy również sponsorom, dzięki którym mogliśmy nagrodzić laureatów i opiekunów. Mamy nadzieję, że konkursy i gala w kolejnym roku szkolnym będą mogły odbyć się już w „zwyczajnych”, bezpiecznych warunkach.