cugowski koncert 2020

Na scenie wystąpił Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, a koncert poprzedzał występ Natalii Gosztyły, opolskiej wokalistki w "towarzystwie" Pawła Kalicińskiego na gitarze. Cugowski zaśpiewał swoje największe przeboje, ale też kilka kolęd. Całkowity dochód z cegiełek będzie przeznaczony na rzecz utworzenia „Domu Nadziei” w Opolu. Na ten cel przeznaczono część Domu Księży Emerytów.

"Chcemy całkowicie wyremontować i adaptować pomieszczenia o powierzchni ponad 120 metrów. Zależy nam, by znalazło się tam miejsce na jadalnię na co najmniej 50 osób, jakaś skromna kuchnia oraz pokój do spotkań i rozmów. Wszystko po to, by bezdomni mogli żyć z godnością. Koszt prac szacujemy na 200 tys. zł" - powiedziała s. Aldona, jałmużnik biskupa opolskiego. Przed koncertem odbyła się licytacja. Za 2.500 zł wylicytowano puchar ks. Jerzego Kostorza za mistrzostwo Polski w lotach młodych gołębi. Za rękawice bokserskie i koszulkę Adama Kownackiego Marcin Szemainda ofiarował 5.500 zł.

Na zakończenie ks. Biskup Andrzej Czaja podziękować wszystkim za przybycie. "Pełni mocy Bożego Ducha rozeznajemy potrzeby i chcemy taki dom budować. Ta pełna sala pokazuje, że wielu ludzi nam wtóruje, daje świadectwo temu, że taki dom jest potrzebny".

Zobacz fotorelację z koncertujpg ikonka