orszak 2020 59

W poniedziałek 6 stycznia 2020 roku odbył się ósmy Orszak Trzech Króli pod hasłem: „Cuda, cuda ogłaszają”. To piękne wydarzenie rozpoczęło się na Rynku w Opolu. W imieniu organizatorów wszystkich uczestników orszaku przywitał ks. Jerzy Kostorz z Wydziału Katechetycznego. Po przywitaniu przybyłych, uczestnicy wyruszyli za Świetą Rodziną i Trzema Królami w radosnym pochodzie. Orszak przeszedł obok kościoła oo. Franciszkanów w kierunku placu Wolności, ulicą Ozimską na plac Jana Pawła II. Wspólnemu kolędowaniu akompaniowała orkiestra dęta ze Szczepanowic, a kolorowe orszaki tworzyły uczniowie z opolskich szkół wraz z nauczycielami, katechetami oraz dyrekcją szkół.
Na placu Jana Pawła II w centrum Opola - zgodnie z tradycją - królowie złożyli Dzieciątku i Świętej Rodzinie dary - złoto, kadzidło i mirrę. Odbył się także program artystyczny przygotowany przez państwa Anetę i Andrzeja Skibów. Zebrani na placu mogli zobaczyć akrobatów z zespołu „Salto”, oraz grupę „Tantum Quantum” działającą przy kościele Jezuitów w Opolu.
Następnie zabrał głos Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski, a po nim Biskup Andrzej Czaja. Poprowadził on także modlitwę, w której proszono szczególnie za Australię ogarniętą pożarami, oraz pobłogosławił zebranych. Wydarzenie zakończylo wspólne kolędowanie prowadzone przez grupę „Tantum Quantum”. Podczas orszaku wolontariusze "Sniadania z nadzieją" zbierali środki na rzecz osób bezdomnych, potrzebujących oraz stworzenia Domu Nadziei. Organizatorami orszaku jest Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu, Miasto Opole oraz Młodziezowy Dom Kultury w Opolu. Organizatorzy przygotowali dla uczestników ponad 6 tysięcy papierowych koron oraz naklejek, które rozdano w trakcie orszaku.

Zobacz fotorelację z tegorocznego orszaku jpg ikonka.