Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

sportowy dzien dziecka 2019

W poniedziałek 3 czerwca 2019, z okazji Dnia Dziecka, na stadionie Klubu Sportowego Odry Opole odbył się turniej sportowy dla 16 szkół podstawowych Miasta Opola (łącznie ponad 300 dzieci).
Uczniowie opolskich szkół podstawowych rywalizowali w biegach przełajowych, a także w innych dyscyplinach związanych z piłką nożną na wzór odbywających się w Polsce Mistrzostw Świata w piłce nożnej U-20. Za organizację zawodów odpowiedzialni byli sędziowie, którymi byli uczniowie Opolskiego Elektryczniaka. Wszystkie konkurencje były wymagające, a młodzi sportowcy pełni emocji i chęci zwycięstwa walczyli o każdą sekundę. Imprezę zorganizował Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej, Miasto Opole, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego,  Energetyka Cieplna Opolszczyzny ECO, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Wydarzenia sportowe rozpoczęły się od uroczystej prezentacji każdej szkoły. Uczniowie rywalizowali w dyscyplinach związanych z piłką nożną. Każda szkoła otrzymała flagę wylosowanego przez siebie państwa. Na uczniów podstawówki, oprócz biegów przełajowych, czekały różne atrakcje, w których mogli uczestniczyć. W specjalnym namiocie, dzieci mogły dać pomalować sobie twarze. Nie zabrakło również waty cukrowej, popcornu czy balonów wypełnionych helem. Na głównej płycie boiska można było również spróbować szczęścia i strzelić karnego bramkarzowi Wisły Kraków Tobiaszowi Weinzettelowi.
Dodatkową atrakcją było wypuszczenie 16 gołębi. Każda szkoła losowała numer gołębia, które po locie na odległość ok. 40 km zameldowały się w odpowiedniej kolejności. Szkoła, której gołąb przyleciał jako pierwszy, dostawała odpowiednią ilość dodatkowych punktów.
Najlepsze szkoły otrzymały okolicznościowy puchar i dyplom oraz możliwość zrobienia zakupów za 1200 zł w jednym z opolskich sklepów.

Obszerna fotorelacja z tego wydarzenia znajduje się tutaj.