Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

gala konkursowa 2019

23 maja 2019 roku w auli seminaryjnej przy ul. Drzymały 1a w Opolu, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom i laureatom konkursów organizowanych przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu, w roku szkolnym 2018/2019.
Spotkanie rozpoczął ks. dyrektor Jerzy Kostorz witając wszystkich zgromadzonych. Ks. biskup Rudolf Pierskała w swojej wypowiedzi przywołał perykopę o talentach w odniesieniu do tych wszystkich, którzy dzielnie biorąc udział w różnych etapach konkursów, walcząc o pierwsze miejsca, pracują nad swoimi talentami otrzymując słuszną nagrodę.
Opolski Kurator Oświaty pan Michał Siek dziękował za życzliwą atmosferę, w której odbywają się konkursy organizowane przez Wydział Katechetyczny, oraz coroczna gala rozdania nagród.

Obecna na gali, pani Alina Kotęska z Civitas Christiana, ogłosiła wyniki wyborów na „Bohatera Katechezy”, którym został ks. Piotr Kierpal z PSP nr 1 im. Janusza Korczaka w Zdzieszowicach. Wyróżnionych zostało też dwoje innych nauczycieli: pani Joanna Kozioł i pan Piotr Glinka. Wszyscy uhonorowani katecheci swoją postawą w pracy pozytywnie wpływają na uczniów w szkole i poza nią, dzięki czemu mogą oni rosnąć w atmosferze wsparcia i zaufania.
Całość programu była dodatkowo ubogacona występem niezwykłego człowieka, który udowodnił, że piłka nożna nie jest tylko do użytku na boisku. Dawid Krzyżowski, który jest znany ze swojego Football Freestyle, żonglował piłką w rytm muzyki, jednocześnie stając na rękach, robiąc przewrotki czy tańcząc, z piłką niejako przyklejoną do stóp. Każdorazowy występ nagradzano gromkimi brawami. Pokaz umiejętności Dawida, w kontekście wręczenia nagród zwycięzcom konkursów, potwierdzał, że wytrwałością i uporem można osiągnąć niesamowite wyniki, czy to w sporcie, w szkole, czy w jakiejkolwiek innej dziedzinie zainteresowania.

Podczas gali nagrodzono bądź wyróżniono 134 uczniów.
W konkursie Artystycznym nagrodzono 18 uczniów a 33 zostało wyróżnionych w następujących kategoriach: szkoły podstawowe klasy I-IV, szkoły podstawowe V-VIII, szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne, szkoły specjalne, szkoły ponadgimnazjalne w kategorii „Fotografia”, oraz pięć wyróżnień specjalnych: „Technika wykonania”.
W konkursie „Żak” nagrodzonych zostało 58 uczniów w następujących grupach wiekowych: klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Nagrodzono również 19 laureatów ostatniej już edycji „Gimnazjalisty”. Nie zapomniano też o naszych zwycięzcach Olimpiady Teologii Katolickiej OPOLE 2019, a także o zwycięzcach w konkursie dla szkół Branżowych I stopnia.
Dzięki hojności sponsorów zwycięzcy otrzymali, oprócz nagród książkowych, między innymi: tablety, piłki z podpisem Kuby Błaszczykowskiego i Marcina Wasilewskiego, torby podróżne i sportowe, plecaki, bluzy sportowe, koszulki polo, kosmetyczki podróżne, gry towarzyskie, termosy, saszetki, piórniki czy portfele.
Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli, a szczególnie tym, którzy uczestniczyli w każdym wymienionym wyżej konkursie, bo bez was nie mogłyby się one odbyć. Zwycięzcom pierwszych miejsc życzymy dalszej owocności w nauce, a wszystkim uczestnikom życzymy by tak jak Dawid Krzyżowski – przez swój upór i determinację – osiągali coraz większą satysfakcję z włożonej, w swoje zwycięstwa, pracy.

Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji w galerii zdjęć.