mlodziezowy wolontariat misyjny

Drodzy Animatorzy młodzieżowych grup szkolnych i parafialnych!

Oddajemy w wasze ręce propozycję materiałów formacyjnych dla uczniów gimnazjum. Cały program pomyślany jest na trzyletni czas etapu szkoły ponadpodstawowej, a ten rok który przed nami rozpoczyna jego realizację. Formacja młodzieży odbywać się będzie pod patronatem Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary, w ramach jednej ze ścieżek programu Młodzi dla Misji. Naszym pragnieniem jest stworzenie grup Młodzieżowego Wolontariatu Misyjnego- PDRW, czyli zgromadzenie młodzieży chcącej pomagać innym na terenie swojej szkoły, parafii oraz w obrębie całego świata. Program ten przygotowuje również do wyjazdu na misje jako wolontariusz dla wszystkich chętnych. Zanim jednak młodzi podejmą się wolontariatu muszą sami uformować się, by poznać Chrystusa i głęboko Mu uwierzyć.
Nasze trzy fundamentalne hasła, na których chcemy budować to: FORMACJA, WSPÓŁPRACA i MISJE. Na tej podstawie chcemy uformować dobrego człowieka i chrześcijanina, osobę umiejącą współpracować z innymi i dobrego misjonarza zaangażowanego w dzieło misyjne całego Kościoła.
Na bazie tych trzech towarzyszących nam haseł każde spotkanie składa się z trzech części: CHCĘ POZNAĆ I UWIERZYĆ, CHCĘ WSPÓŁPRACOWAĆ, CHCĘ GŁOSIĆ. Pod tymi wyrażeniami ukrywa się: 1. czas formacji, poznawania nowych rzeczy, dowiadywania się czegoś nowego, zdobywania wiedzy i umiejętności; 2. praktyczna pomoc na terenie szkoły lub parafii, przygotowanie do takich działań oraz 3. konkretne działanie na rzecz misji i misjonarzy.

Szczegóły na stronie www.pdrw.missio.org.pl