rajd rowerowy 2018

Serdecznie zapraszamy rowerzystów w grupach zorganizowanych oraz indywidualnie na Górę św. Anny.
Msza św. rozpocznie się o godz. 13.00.
Po godz. 14.00 przewidujemy atrakcje dla uczestników pielgrzymki.
Rowerzystów z Opola – już tradycyjnie – poprowadzi Opolski Klub Turystyki Rowerowej RAJDER.
Spotykamy się o godz. 8.45 na placu przed kościołem pw. św. Piotra i Pawła (od strony Placu Mickiewicza). Wyjazd równo o godz. 9.00!!!
Trasa będzie prowadzić przez Grudzice i Malinę do Kamienia Śląskiego, gdzie przewidujemy ok.  półgodzinny  odpoczynek i modlitwę; dalej przez Siedlec i Ligotę Dolną na Górę św. Anny.
Powrót grupowy do Opola tą samą trasą; przyjazd  ok. godz. 19.00.
Cała trasa w obie strony to ok. 70 km.
Opolski Klub Turystyki Rowerowej RAJDER zapewnia pilotaż, apteczkę pierwszej pomocy, pomoc przedmedyczną w drobnych urazach oraz pomoc techniczną roweru.
Z Placu Mickiewicza o godz. 11:00 wyruszy również grupa kolarzy szosowych do których będzie można dołączyć przy Rondzie Jerzego Szczakiela o godz. 11.15. Informujemy, że kolarze szosowi jadą z prędkością zazwyczaj nieosiągalną dla przeciętnego amatora dwóch kółek :) (nawet 30km/h!)

Wszystkim uczestnikom zalecamy :) :
– sprawdzenie stanu technicznego roweru
– właściwą ocenę własnej kondycji (możliwość powrotu do Opola pociągiem ze Zdzieszowic)
– posiadanie zapasowej dętki
– odpowiedni ubiór, adekwatny do pogody
Do zobaczenia na Górze św. Anny :)