Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

lednica plakat 2018

W imieniu Wspólnoty Lednica 2000 wysyłamy prezentację oraz treść "Lekcji lednickiej". Zwracamy się również z prośbą o możliwość promowania naszych działań w szkołach. Jesteśmy też otwarci na sugestie, co moglibyśmy zrobić, by szeroko rozumiana Lednica i działania naszej Wspólnoty, zgodnie z założeniem Ojca Jana Góry OP, dochodziły na krańce świata.

Jak co roku chcemy, ażeby entuzjazm i przesłanie znad Lednicy dotarły do jak największej rzeszy ludzi! Potrzebujemy Waszej pomocy! Chcemy Was prosić, abyście stali się naszymi „małymi ambasadorami” i wśród swoich znajomych, we wspólnotach opowiedzieli o naszej akcji tzw. Lekcji lednickiej. Udało nam się przygotować dwie propozycje przeprowadzenia lekcji nt. Wspólnoty Lednica 2000 oraz tegorocznego Spotkania Młodych Lednica 2000.

Zapoznaj się z treścią "Lekcji lednickiej"

Istnieje możliwość zorganizowania rekolekcji w Ośrodku Jana Pawła II na Polach Lednickich.
Prężnie działają również nasze media społecznościowe: www.lednica2000.pl Facebook, Twitter, Snapchat – tam zawsze można odnaleźć wszystkie informacje.

Poniżej zamieszczamy materiał do prezentacji.

1.    Komentarze z fb o Lednicy
Pytanie: Gdzie można to znaleźć?
2.    Filmik Franciszkański
3.    o. Jan Góra – twórca Spotkań Lednickich oraz Wspólnoty LEDNICA 2000. Każdą Lednicę zaczynał od słów: „Kocham Was”. O. Góra jest autorem hymnu ŚDM w 1997r. „Abba Ojcze”, przyjaźnił się z Janem Pawłem II.
o. Wojciech Prus i o. Mateusz Kosior – obecni duszpasterze Lednicy. O. Wojciech jest autorem bajek dla dzieci. O. Mateusz w wolnym czasie lubi wybierać się na wycieczki rowerowe.
4.    Wspólnota LEDNICA 2000 (kim jesteśmy i co robimy)
Jest to grupa studentów i wychowanków ojca Jana. Razem modli się i pracuje, odpoczywa, rozwija pasje, śpiewa, uczy się. Tworzy trzon organizacyjny wszystkich Spotkań na Polach Lednickich i w Ośrodku im. św. Jana Pawła II. Chce dać część siebie innym, pomagać sobie nawzajem we wszystkich sytuacjach. Właśnie z tych części składa się to, co znacie jako Spotkania Młodych LEDNICA 2000.
5.    Spotkanie Młodych
Jest organizowane co roku w pierwszą sobotę czerwca na Polach Lednickich koło Poznania.
Na Spotkanie warto przyjechać, ponieważ jest to ładunek Bożej energii na cały rok. Gdy przyjedziesz na Lednicę masz szansę poczuć się jak w niebie, bo w każdym uczestniku dzieją się nawet małe cuda. Można doświadczyć Boga, który nie jest daleko od nas, chwalić Go śpiewem i tańcem. Spotkanie Lednickie jest to miejsce poznawania nowych osób i zawierania przyjaźni na całe życie.
6.    Jedziemy na Lednicę!
Przyjedź i zobacz co przyciąga tysiące młodych osób, które co roku przyjeżdżają na Pola Lednickie, aby wziąć udział w Spotkaniu Młodych. Pamiętaj, że zanim przyjedziesz na Lednicę musisz:
1.    zarejestrować się lub grupę przez formularz na stronie internetowej,
2.    zorganizować wyjazd,
3.    przyjechać.
7.    Jak dojechać na Lednicę?
•    Autokarem
•    Pociągiem
•    http://jedziemynalednice.pl/ - na tej stronie można zarejestrować swój wyjazd lub znaleźć kogoś kto zaoferuje wolne miejsca na dojazd na Pola Lednickie na Spotkanie
•    Przybiegnij! – co roku organizowany jest Maraton Lednicki, rusza on z Poznania. Wszyscy uczestnicy na mecie przy Bramie Rybie dostają medale, każdy jest zwycięzcą!
8.    Siewcy Lednicy
Służą Spotkaniom na Polach Lednickich komponując muzykę i modląc się wraz z uczestnikami. Można ich też zobaczyć na różnych koncertach bądź samemu zaprosić ich na występ.
9.    Info o ISL i spotkaniu + wolontariat
2 czerwca 2018r. odbędzie się XXII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. W tym roku prowadzi nas hasło „Jestem”.
Zapraszamy do pomocy w organizowaniu Spotkania Lednickiego. Jeśli chcecie tworzyć razem z nami Spotkanie na Polach Lednickich, przyjedźcie na ISL (Infrastruktura Spotkania Lednickiego). To czas, w którym na tydzień przed Spotkaniem przygotowujemy nasze małe miasteczko na przyjęcie kilkudziesięciu tysięcy Młodych Pielgrzymów z całej Polski. W dzień spotkania można zaangażować się w służby takie jak schola, ochrona, ratownicy medyczni, anioły porządku, przewodnicy ledniccy, liturgia, tancerze oraz ewangelizatorzy. Do udziału w wolontariacie trzeba zgłosić się wcześniej przez formularz na stronie internetowej. Wolontariat to coś wspaniałego, dzięki czemu można służyć drugiemu człowiekowi.