Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 137
katecheta@diecezja.opole.pl

kuba honorowy obywatel 13Do grona honorowych obywateli Opola dołączył w czwartek 22 czerwca 2017 r. Jakub Błaszczykowski. Jak powiedział na wstępnie Marcin Ociepa przewodniczący Rady Miasta: „Ten tytuł to nasze największe wyróżnienie. Nasze miasto chce być właśnie takie, jak pan: dynamiczne, zdeterminowane, odnoszące sukcesy, inspirujące do stawania się lepszym każdego dnia”
Warto podkreślić fakt, że uchwała o nadaniu tytułu honorowego obywatela miasta dla Błaszczykowskiego przeszła jednogłośnie, bo to nie tylko reprezentant Polski w piłce nożnej, ale nade wszystko człowiek, który dla młodych ludzi jest autorytetem jak pokonywać trudności, które niesie ze sobą życie.
Laudację podczas tej uroczystości wygłosił Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Opolu ks. Jerzy Kostorz. „Kuba dostaje ten tytuł nie za to, że jest wybitnym piłkarzem, ale m.in. za to, że jest wzorem do naśladowania” - zaznaczał podczas laudacji ks. Kostorz, kapelan opolskiego sportu. „Kuba jest niezwykle skromny, nie lubi, gdy o jego czynach rozprawia się głośno. Mówi, że jest zwykłym facetem, z tą różnicą, że jego praca pokazywana jest w telewizji”

Jak powiedział na zakończenie Jakub Błaszczykowski: „Robię tylko to, co by zrobił każdy będąc na moim miejscu – powiedział honorowy obywatel Opola i nie krył pewnego zakłopotania tymi wszystkimi słowami przyznając, iż siedzenie na honorowym fotelu podczas uroczystości nieco go “parzy” i przy okazji dziękował swojemu bratu Dawidowi. „On na co dzień wykonuje ciężką pracę w fundacji, świetnie sobie radzi, a ja tylko spijam śmietankę”.
Warto też nadmienić, że Fundacja „Ludzki gest” Kuby Błaszczykowskiego wspiera wiele inicjatyw organizowanych przez nasz wydział, jak również fundują nagrody w różnych konkursach.

Zobacz prezentację, która stanowiła część laudacji - pdf icon