Wydział Katechetyczny

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu tworzą Osoby, które wspomagają Księdza Biskupa w organizacji katechezy. Zadaniem jest troska o katechizację szkolną i parafialną dzieci, młodzieży, współpraca z placówkami oświatowymi i rządowymi nadzorującymi oświatę oraz duszpasterstwo nauczycieli.

Godziny urzędowania: w dni powszednie (poniedziałek–piątek): 9.00-13-00 i 14.00-16.00.

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 137
katecheta@diecezja.opole.pl

plakat wyrostekSerdecznie zapraszamy na koncert charytatywny na rzecz prześladowanych dzieci w Aleppo. Koncert odbędzie się w środę 26 kwietnia 2017 roku w auli seminaryjno-akademickiej w Opolu przy ul. Drzymały 1. Początek koncertu o godz. 20.00.

Bilety cegiełki: 70, 50, 30 zł można nabywać na portierni Wydziału Teologicznego (Opole, ul. Drzymały 1), w kancelarii parafii katedralnej oraz w kurii diecezjalnej.

W tym dniu o godz. 14.00 na antenie Radia Doxa odbędzie się debata związana z tematem prześladowań w Aleppo, natomiast o godz. 18.30 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu zostanie odprawiona Msza św. w intencji prześladowanych.

Przed koncertem odbędzie się licytacja koszulek zawodników Borussi Dortmund.

Informacja dla mediów: zapraszamy na konferencję prasową z udziałem Prezydenta Miasta Opola – pana Arkadiusza Wiśniewskiego i Biskupa Orydynariusza Andrzeja Czai, która odbędzie się w środę 5 kwietnia br. o g. 10.30 w kurii diecezjalnej w Opolu. Tematem konferencji będzie koncert charytatywny Marcina Wyrostka z zespołem Corazon na rzecz dzieci w Aleppo.

Poniżej prezentujemy koszulki zawodników Borussi Dortmund, które będzie można wylicytować przed koncertem. Dochód z licytacji koszulek zostanie również przekazany na rzecz prześladowanych dzieci w Aleppo.

dembele
 
 aubameyang
   
 piszczek  reus
   
koszulka przod  bartra