Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

gala 9 06 2022 5

W czwartek 9 czerwca 2022 roku w auli seminaryjnej przy ul. Drzymały w Opolu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursów organizowanych przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu w roku szkolnym 2021/2022. Dwa lata temu gala ze względu na pandemię nie mogła się odbyć, w ubiegłym roku z uwagi na obostrzenia sanitarne była skromna i mogliśmy zaprosić jedynie laureatów najwyższych miejsc. W tegorocznej gali udział wzięło blisko 120 uczniów wraz z opiekunami oraz zaproszeni goście, m.in.: przewodniczący Wydziału Katechetycznego ks. bp Rudolf Pierskała, Opolski Kurator Oświaty Michał Siek, dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Monika Jurek oraz naczelnik Wydziału Oświaty Miasta Opola Aleksander Iszczuk.
Gościem specjalnym gali był duet sióstr: Zuzanna i Julia Leśniewskie z Przysieczy – mistrzyni i wicemistrzyni w Akrobatyce Powietrznej na mistrzostwach w Dubaju, stypendystki Marszałka Województwa Opolskiego. Podczas gali mogliśmy podziwiać utalentowane akrobatki w dyscyplinach pole sport (drążek), aerial hoop (koło) oraz aerial straps (szarfy).

Dyrektor Wydziału Katechetycznego ks. Jerzy Kostorz wraz z księdzem biskupem, kuratorem, przedstawicielem urzędu marszałkowskiego oraz naczelnikiem oświaty wręczyli nagrody zwycięzcom poszczególnych konkursów, kierując do nich gratulacje i podziękowania.
Podczas gali nagrodzeni zostali laureaci i finaliści tegorocznych konkursów:
•    DKWR Żak 2022 „Bliżej Boga, bliżej człowieka”, w którym udział wzięło: w etapie szkolnym 1093 uczniów ze 143 szkół Diecezji Opolskiej, rejonowym – 173 uczniów, w finale – 123 uczniów, z których 30 uzyskało tytuł laureata.
•    Diecezjalnego Konkursu Artystycznego Opole 2022 „Bliżej Boga, bliżej człowieka”, w którym ocenionych zostało 227 prac. Nagrody i wyróżnienia otrzymało 46 prac w kategoriach: klasy I-IV szkół podstawowych, klasy V-VIII, szkoły ponadpodstawowe i szkoły specjalne.
•     Olimpiady Teologii Katolickiej Płock 2022 „Oblicza Miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła”, w której udział wzięło: w etapie szkolnym 94 uczniów z 19 szkół, w etapie diecezjalnym 44 uczniów, z których troje uzyskało tytuł finalisty OTK Płock 2022. Reprezentowali oni naszą diecezję podczas finału w Płocku.
•    Podczas gali nagrodzono również uczestników VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie „Idea olimpizmu – wychowanie do zwycięstwa i porażki”. Nagrodzonych zostało 25 uczniów, którzy zdobyli tytuł laureata. Nagrody otrzymali również nauczyciele i szkoły uczniów z najwyższymi wynikami.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz – dzięki hojności sponsorów – nagrody rzeczowe, między innymi: vouchery do Media Expert, torby i plecaki, sprzęt sportowy, artykuły szkolne i książki. Za trud przygotowania uczniów do konkursów nagrodzeni zostali również nauczyciele.
Dziękujemy i jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w każdym z wymienionych konkursów. Życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursów. Nauczycielom dziękujemy za trud i zaangażowanie włożone w przygotowanie uczniów.
Dziękujemy również sponsorom, dzięki którym mogliśmy nagrodzić laureatów i opiekunów.

Więcej zdjęć można pobrać klikając w link.