Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

orszak 2022 10„Najpierw idea, a następnie błyskawiczne wprowadzenie w czyn” – tak o powstaniu w 2020 r. Domu Nadziei w Opolu mówił Donat Przybylski, opolski dziennikarz i konferansjer, który w czwartek 11 stycznia 2024 r. poprowadził wieczór koncertowy, podczas którego w auli wydziałowo-seminaryjnej w Opolu właśnie na rzecz Bezdomnych Domu Nadziei wystąpił zespół Tre Voci.
Koncert otworzył bp Waldemar Musioł, podkreślając, że piękno muzyki kieruje nas na Stwórcę, zaprosił do hojności i braterstwa z ubogimi i bezdomnymi poprzez wsparcie Domu Nadziei.

W pierwszej części koncertu z wiązanką kolęd wystąpili młodzi artyści Benedykt i Szczepan Szostok – uzdolnieni bracia o barytonowych głosach. Chłopakom na fortepianie akompaniował Grzegorz Machura, a do występu przygotowała ich diva operowa, nauczycielka śpiewu braci Szostoków - doktor hab. sztuk muzycznych, prof. Uniwersytetu Śląskiego, Sabina Olbrich-Szafraniec. Publiczność była pod wrażeniem imponujących, barytonowych głosów młodych artystów, uczniów wydziału wokalnego Diecezjalnej Szkoły Muzycznej II st. w Gliwicach i stypendystów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Drugą część spotkania stanowiła licytacja na rzecz Domu Nadziei. Rakietę tenisową z autografem Igi Świątek wylicytowano za niebagatelną kwotę 16 tys. zł., a plastron żużlowca Bartosza Zmarzlika za 2 tys. zł. Hojni darczyńcy wylicytowali również koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego oraz płyty zespoły Tre Voci z autografami. Fundusze uzyskane z licytacji wesprą działalność Domu Nadziei. Darczyńcom serdecznie dziękujemy.
W głównej części koncertu wystąpił zespół Tre Voci. W skład formacji wchodzą wykształceni klasycznie tenorzy: Wojciech Sokolnicki „Voytek Soko”, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj. Polskie trio muzyczne już od ponad pięciu lat wzbudza zachwyt publiczności na całym świecie od Tajlandii, przez USA i Kanadę, po największe sale koncertowe w Polsce. Opolska publiczność wysłuchała operowych aranżacjo m.in. takich hitów jak: „You raise me up”, „New York, New York”, „Lubię wracać tam, gdzie byłem już”, „Goniąc kormorany” i wiele innych. Tre Voci to pierwszy zespół pop-operowy w Polsce. Fantastyczna atmosfera koncertu i klasyczne głosy utalentowanych wykonawców porwały opolską publiczność. Zespół dwukrotnie bisował. 

Dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek, zebrane do puszek ofiary i dochód z licytacji wesprą Dom Nadziei, który na koncercie reprezentowała s. Aldona Skrzypiec SSpS, jałmużnik biskupa opolskiego, wraz załogą wolontariuszy, którzy na co dzień współtworzą Dom Nadziei.
W koncercie udział wzięli także opolscy biskupi pomocniczy: bp Rudolf Pierskała, który obchodził w tym dniu 10. rocznicę sakry biskupiej, oraz bp Waldemar Musioł, prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, przedstawiciele licznych sponsorów i partnerów oraz oczywiście licznie zebrana publiczność.
Organizatorami koncertu były Diecezja Opolska i Miasto Opole przy wsparciu sponsorów, którymi byli: ECO Energetyka Cieplna Opolszczyzny, Imex Piechta, Profex Elektronik, Atlantis Developer, sieć hoteli De Silva, Hotel Mercure, Agencja ochrony Gwarant, Grupa Adamietz, Bonjour Café oraz partnerzy: Radio Doxa, Radio Opole, Radio Park, TVP 3 Opole, Gość Niedzielny, Stowarzyszenie Przyjaciół Opolskiej katedry Crux.

Wszystkim sponsorom, wolontariuszom, organizatorom i darczyńcom dziękujemy. Niech Wasze zaangażowanie i hojność przyczyniają się do rozwoju tego wyjątkowego dzieła wspierającego najbardziej potrzebujących, którym jest Dom Nadziei.

Obszerna fotorelacja znajduje się tutaj.