wycieczka krasiejow ukrainaJuż po raz piętnasty odbyła się pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II na Górę św. Anny. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło uczniów, nauczycieli, dyrekcję oraz rodziców, aby wspólnie uczcić pamięć naszego świętego patrona i czerpać z jego nauk i wartości. O godzinie 9:30 w bazylice miała miejsce uroczysta Msza święta, której przewodniczył ks. Mateusz Kozielski, koordynator szkół im. Jana Pawła II. Liturgię słowa przygotowali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baborowie, dodając wyjątkowego charakteru tej duchowej uroczystości. Po Mszy świętej, prawie 250 uczniów wraz z dyrekcją, nauczycielami i rodzicami udało się do auli mieszczącej się w domu pielgrzyma, gdzie odbyła się konferencja online pt. "Jan Paweł II wciąż żywy". Konferencję poprowadziła Ania Bonk, absolwentka Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Jej prelekcja przybliżyła uczestnikom życie i dziedzictwo Jana Pawła II, ukazując, jak jego nauki wciąż mają wpływ na współczesny świat. Po zakończeniu konferencji, odbyło się spotkanie dla dyrekcji i nauczycieli.

Ks. Mateusz, w imieniu ks. biskupa oraz dyrektora wydziału katechetycznego, wyraził wdzięczność za obecność i zaangażowanie w pielgrzymowaniu na Górę św. Annę oraz pielęgnowaniu wartości, które promował Jan Paweł II. Tuż przed godziną 12:00 wszyscy uczestnicy udali się pod pomnik Jana Pawła II. Tam wspólnie odmówiono modlitwę Anioł Pański. Następnie uczniowie ze szkoły w Baborowie złożyli symboliczne kwiaty przy pomniku, oddając hołd naszemu wielkiemu papieżowi. Tegoroczna pielgrzymka była nie tylko okazją do duchowego wzbogacenia, ale również do wspólnego spędzenia czasu i umocnienia więzi w naszej społeczności szkolnej, inspirowanej przykładem św. Jana Pawła II.