Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

zak 2022 final 13

W dniu 30 marca 2023 r. przeprowadzony został finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK 2023 pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. W finale wzięło udział 54 uczniów z klas IV-VI oraz 37 z klas VII-VIII. Aby zostać laureatem uczniowie z klas IV-VI musieli osiągnąć co najmniej 41 punktów (na 49 p. możliwych do zdobycia), natomiast uczestnicy z klas VII-VIII co najmniej 42 punkty (na 50 p. możliwych do zdobycia).

Wśród laureatów z klas IV-VI trzy pierwsze miejsca zajęli:

I. Bruno Jelito z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jemielnicy – zdobył 49 p. (katechetka: s. Urszula Kazimiera Oliwa) – suma punktów z trzech etapów: 144.
II. Michał Stonoga z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Ozimku – zdobył 49 p. (katechetka: p. Alicja Jucha) – suma punktów z trzech etapów: 138.
III. Lea Chodorowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kup – zdobyła 49 p. (katechetka: p. Katarzyna Krawczyk) – suma punktów z trzech etapów: 137.
Wśród laureatów z klas VII-VIII pierwsze trzy miejsca zajęli:
I. Michał Krzyżanowski z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Nasza Szkoła” w Opolu – zdobył 50 p. (katechetka: p. Klaudia Zdobylak).
II. Kacper Brzozowski z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu – zdobył 48 p. (katecheta: p. Daniel Kędziora).
III. Anna Deko ze Szkoły Podstawowej w Leśnicy – zdobyła 47 p. (katechetka: p. Elżbieta Kowalik).

Wszystkim laureatom gratulujemy uzyskanych wyników, zaś Katechetom składamy podziękowania za przygotowanie uczniów i towarzyszenie im w poszczególnych etapach konkursu.
Zwieńczeniem konkursowych zmagań będzie uroczysta gala, podczas której odbędzie się wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów konkursów diecezjalnych (gala zaplanowana jest na czerwiec – dokładna data, godzina i miejsce podane zostaną na naszej stronie pod koniec kwietnia, do Katechetów również zostanie wysłana drogą elektroniczną stosowna informacja).

 Załączniki:

- Protokół etapu finałowego


- Lista laureatów - kl. IV-VI i kl. VII-VIII


- Wyniki finału – kl. IV-VI  


- Wyniki finału – kl. VII-VIII