Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

odbior nagrodIstotnym etapem konkursu „Olimpiada wiedzy i wartości w sporcie” realizowanego przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego wraz z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej jest konferencja: „Etyka i fair play na boisku i poza nim”
Podczas tegorocznej konferencji odbędzie się podsumowanie 9. edycji konkursu „Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych i polega na zaprezentowaniu posiadanej wiedzy w formie testu przygotowanego przez organizatorów. Celem konkursu jest propagowanie wartości w sporcie oraz ukazanie relacji pomiędzy wiarą i sportem, jak również tematyki związanej z piłką nożną. Celem olimpiady jest również propagowanie wśród młodzieży idei sportu, aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

Konkurs wpisuje się w takie akcje jak „Kibicuję Fair Play”, „Stop zwolnieniom z WF-u” oraz projekt MEiN oraz Gościa Niedzielnego „Legendy sportu II RP”. Tematyka projektu nawiązuje do odbywających się w dniach 20 listopada – 18 grudnia XXII Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Katar 2022.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w czwartek 15 grudnia 2022 r. podczas konferencji pt.: „Etyka i fair play na boisku i poza nim”, która odbędzie się w Opolu, w II Kampusie Politechniki Opolskiej, ul. Prószkowska 76, budynek nr 9a (Hala Sportowa) – aula wykładowa. Początek o godz. 9:30. Szczegółowe informacje na plakacie.