Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

odbior nagrodJuż po raz dziesiąty rodziny kibicowały piłkarzom podczas halowego turnieju. W niedzielę 11 grudnia 2022 roku w Strzelcach Opolskich odbył się Halowy Turniej Piłkarski pod hasłem "Rodzinne kibicowanie Fair Play". Głównym celem wydarzenia jest zachęcanie do kulturalnego dopingowania drużyn na trybunach całymi rodzinami oraz uczenie się stosowanie zasady Fair Play na boisku i poza nim.
Jak co roku w rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn. Tym razem były to drużyny reprezentujące następujące szkoły ponadpodstawowe: Szkoła Mistrzostwa Sportowego BTS Rekord z Bielska – Białej, Zespół Szkół Ekonomiczno – Technicznych z Gliwic, Publiczne Liceum nr 3 z Opola, Katolickie Liceum i Technikum SPSK z Opola, Diecezjalne Liceum Humanistyczne z Nysy i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ze Strzelec Opolskich.

Rywalizacja sportowa była bardzo zacięta i emocjonująca. Ostatecznie I miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomiczno – Technicznych z Gliwic, która w finale zwyciężyła ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego BTS REKORD Bielsko - Biała 4:2. Brąz wywalczyli reprezentanci Diecezjalnego Liceum Humanistycznego z Nysy, pokonując Katolickie Liceum i Technikum (KATOLIK) z Opola (1:0), zaś w meczu o V miejsce gospodarze CKZIU Strzelce Opolskie pokonali Liceum Ogólnokształcące nr 3 z Opola (4:1). Królem strzelców turnieju został Adrian Hentel (SMS BTS Bielsko - Biała), MVP turnieju – Monika Pieniący (SMS BTS Bielsko - Biała), zaś najlepszym bramkarzem – Paweł Szombierski z ZSET Gliwice.
Finał ubarwił mecz przyszłych gwiazd: wychowanków strzeleckiego klubu MŁODZIK i szkółki Stali Zawadzkie. Kilkulatkowie również zaprezentowali piękne akcje i efektowne obrony strzałów w wykonaniu bramkarzy.

Prócz zmagań piłkarskich było, jak zwykle, wiele konkursów dla kibiców: dzieci, młodzieży, singli, młodych małżeństw, seniorów i rodzin. Dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sponsorów na kibiców czekało mnóstwo atrakcji, między innymi: zestawy meblowe, kurs prawa jazdy, vouchery na rodzinne wyjazdy do ośrodków wypoczynkowych oraz wyjścia do restauracji, bon na kwiaty, spływy kajakowe, a także sprzęt i gadżety sportowe.

Podczas turnieju była prowadzona zbiórka na rzecz kosztownej operacji dla Michała, ucznia strzeleckiego ogólniaka. Jedna z nagród, którą była koszulka Roberta Lewandowskiego z autografem, została przeznaczona na licytację dla Michała.

Wyniki turnieju

GODZ.

GRUPA

MECZE

WYNIKI

15:00

A

CKZIU STRZELCE : KATOLIK OPOLE

1:0

15:20

B

LO 3 OPOLE : DLH NYSA

0:2

15:40

A

CKZIU STRZELCE : SMS BIELSKO

0:2

16:00

B

LO 3 OPOLE : ZSET GLIWICE

0:4

16:20

A

KATOLIK OPOLE : SMS BIELSKO

3:2

16:40

B

DLH NYSA : ZSET GLIWICE

0:1

17:15

Półfinał I

SMS BIELSKO : DLH NYSA

3:1

17:45

Półfinał II

ZSET GLIWICE : KATOLIK OPOLE

0:0

(k. 3:2)

18:15

 

o 5 miejsce

CKZIU STRZELCE : LO 3 OPOLE

4:1

18:45

o 3 miejsce

DLH NYSA : KATOLIK OPOLE

1:0

19:15

MECZ DZIECI

MŁODZIK STRZELCE : STAL ZAWADZKIE

2:1

19:45

Finał

SMS BIELSKO : ZSET GLIWICE

2:4