skarb slowa 06 2022 13

W poniedziałek 6 czerwca odbył się finał Recytatorskiego Konkursu Poezji Religijnej i Metafizycznej "Skarb Słowa 2022" zorganizowany przez Wydział Katechetyczny Kurii diecezjalnej w Opolu, Raciborskie Centrum Kultury oraz Szkołę Podstawową nr 18 w Raciborzu. W etapie finałowym z przeszło 100 zgłoszonych uczniów z województw śląskiego i opolskiego, wzięło udział 31 uczniów. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: przedszkola: Anna Matysik; kl. I - IV - Paweł Matysik; kl. V - VIII - Klaudia Gajdecka; szkoły ponadpodstawowe: Wiktoria Śmietana. Gościem specjalnym był Szymon Babuchowski, redaktor Gościa Niedzielnego a przede wszystkim nagradzany poeta. Gratulujemy zwycięzcom!

(autor zdjęć: Roman Januszkiewicz)

etap finalowy skarb slowa 2022

W ramach etapu rejonowego, który odbył się w formie zdalnej, Komisja Konkursowa przesłuchała nagrania blisko 90 uczestników, spośród których wyłoniła finalistów Konkursu. Poniżej publikujemy listę finalistów, których wraz z opiekunami zapraszamy do udziału w finale.
Finał Konkursu odbędzie się w poniedziałek, 6 czerwca 2022 r. o godz. 9.30 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Fryderyka Chopina 21 w Raciborzu.

Podczas finału uczestnicy z klas I-IV i V-VIII szkół podstawowych oraz ze szkół ponadpodstawowych będę recytować wiersze przed Komisją Konkursową (te same utwory, które przygotowali na etap rejonowy), a następnie wyłonieni zostaną laureaci, którym przyznane zostaną nagrody.
Do udziału w finale zapraszamy również laureatów kategorii przedszkolnej, którym przyznano miejsca I-III oraz wyróżnienia. Wszyscy laureaci z przedszkoli otrzymają nagrody, natomiast do recytacji wiersza zapraszamy jedynie dzieci, którym przyznano miejsca I, II i III.

W przypadku, gdy któryś z finalistów nie będzie mógł wziąć udziału w finale w Raciborzu,  prosimy o informację na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: ks. Artur Juzwa 691-228-948.
 Wyniki etapu rejonowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej i Metafizycznej „Skarb Słowa” 2022  pdf icon

etap szkolny recytatorski 2022 2

W październiku i listopadzie odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego, z którego wyłoniono prawie 90 uczestników kolejnego etapu. Poniżej załączmy listę zakwalifikowanych do kolejnego etapu.
Ze względu na sytuację pandemiczną etap rejonowy odbędzie się w formie zdalnej. Należy nagrać recytującego uczestnika konkursu i materiał video przesłać do 31 marca 2022 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do 15 maja br. zostanie podana lista Osób zakwalifikowanych do etapu finałowego.
 Wyniki etapu szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej i Metafizycznej „Skarb Słowa” 2022  pdf icon

Zwracamy uwagę na zasady nagrania:
- obowiązkowa jest recytacja z pamięci (nie czytanie wiersza);
- nagranie w pomieszczeniu zamkniętym;
- uroczysty/galowy strój uczestnika;
- odpowiednia głośność nagrania,
- nagranie w formacie poziomym.

Więcej informacji u ks. Artura Juzwy, 691 228 948.

diecezjalny konkurs poezji 2021

Organizatorem Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej i Metafizycznej „Skarb słowa” 2022 jest Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu wraz ze Szkołą Podstawową nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu i Raciborskim Centrum Kultury. Zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konkursu. Poniżej możesz zapoznać się z regulaminem konkursu oraz zgłosić swój udział przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.