Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

otk 09 03 2022 6W czwartek, 12 stycznia 2023 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, odbył się diecezjalny etap XXXIII Olimpiady Teologii Katolickiej Pelplin 2023 "Bóg jest Miłością objawioną w Słowie". Spotkanie rozpoczął wicedyrektor Wydziału Katechetycznego, Piotr Dobrowolski, który pogratulował Młodzieży zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego olimpiady, "która jest nie tylko zdobywaniem wiedzy, ale również dawaniem świadectwa wiary. Znakiem czasu jest również to, że pytania właśnie podczas etapu diecezjalnego dotyczyły nauczania papieża Benedykta XVI" - podkreślił.

W etapie diecezjalnym Olimpiady udział wzięło 34 uczniów szkół ponadpodstawowych diecezji opolskiej, którzy w listopadzie pomyślnie przeszli eliminacje szkolne.

W eliminacjach diecezjalnych musieli oni rozwiązać test składający się z 36 niełatwych zadań. Diecezjalna Komisja Konkursowa po sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniła troje Laureatów:

I. Urszula Kociesz z Diecezjalnego Liceum Humanistycznego w Nysie – uzyskała 48 na 56 punktów (katecheta ks. Artur Juzwa);
II. Michał Galiński z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie – uzyskał 46 na 56 punktów (katecheta Adrian Zarzycki);
III. Weronika Otlik z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu – uzyskała 44 na 56 punktów (katecheta ks. Krzysztof Deszczka).

Laureaci I, II i III miejsca powalczą o zwycięstwo w etapie finałowym w Pelplinie, który odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia 2023 r. Już teraz życzymy im mądrości i mocy Ducha Świętego.
Wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w tegorocznej edycji olimpiady składamy serdeczne gratulacje. Kierujemy również wyrazy wdzięczności w stronę Katechetów, którzy przygotowali swoich podopiecznych do Olimpiady.

Zobacz listę z wynikami wszystkich uczestników  pdf icon

Zobacz protokół wyników etapu diecezjalnego  pdf icon