wycieczka krasiejow ukraina

Biskup Opolski z wiernymi przez cztery dni pielgrzymował Jakubowym szlakiem z Raciborza na Góre Św. Anny. Biskup Andrzej Czaja zaprosił wiernych do udziału w Camino przez diecezję pod hasłem: "Z Biskupem synodalnie. W W piątek, 21 czerwca o godzinie 14.00, biskup Andrzej Czaja rozpoczął przejście odcinka Camino (Drogi św. Jakuba) z Raciborza do Łubowic, modląc się i kierując do zgromadzonych wiernych słowo w kościele p.w. św. Jakuba w Raciborzu, natoiast w poniedziałek 24 czerwca 2024 r. pielgrzymi przeszli z Ujazdu na Górę św. Anny, gdzie Mszą św. w sanktuarium zakończyło się tegoroczne pielgrzymowanie.

Biskup opolski Andrzej Czaja przypomniał przesłanie tej drogi: „Z biskupem synodalnie. W drodze ku odnowie diecezji”. A także wiodące tematy kolejnych pątniczych dni: „W drogę z nami wyrusz Panie”, „Zawsze z Tobą Jezu (o wspólnocie i komunii z Bogiem i z ludźmi), „Współuczestnictwo w życiu Kościoła” oraz – w poniedziałek – zaangażowane misyjne pod hasłem „Bądźmy ludźmi wielkanocnymi”.

Fotorelacja z camino - link.