pielgrzymka wolontariuszy 201806 października 2018 r. odbyła się XXVI Pielgrzymka Wolontariuszy i Pracowników Caritas Diecezji Opolskiej do Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. W pielgrzymce uczestniczyli także wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas.
Pielgrzymkę rozpoczęto uroczystą Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem Księdza Biskupa Rudolfa Pierskały. Po Mszy św. dla każdego był poczęstunek przed klasztorem Sióstr Boromeuszek. Po posiłku wolontariusze uczestniczyli w konferencji wygłoszonej przez  ks. Zbigniewa Cieślę – Dyrektora Rejonu Racibórz Caritas Diecezji Opolskiej. Pielgrzymkę zakończyło nabożeństwo prowadzone przez ks.  Arnolda Drechslera – Dyrektora Caritas Diecezji Opolskiej.