powolanie wolontariuszy walceW środę 10 października wszyscy wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w Walcach brali udział w niecodziennej uroczystości powołania nowych członków. Aż 17 uczniów zadeklarowało chęć niesienia pomocy potrzebującym. Na uroczystość zaproszono przedstawicieli z parafialnego Zespołu Caritas oraz Karolinę i Karola Fromont pracowników Wydziału Katechetycznego Diecezji Opolskiej. Modlitwa, kwiaty i piosenka: Dobrze, że jesteś były darem wolontariuszy dla zaangażowanych, od 12 lat w służbę bliźniemu, caritasowych pań z naszej parafii. Łączy nas kilka wspólnych akcji: parafialny Dzień Chorego, zbiórka żywności w supermarketach, paczki świąteczne dla chorych, czy też wyjazd w czerwcu na spotkanie Szkolnych Kół Caritas na Górę św. Anny.     Uroczyste ślubowanie i wręczenie legitymacji wolontariuszom SKC było szczególną chwilą dla wszystkich oczekujących. Powaga, a potem uśmiech zadowolenia towarzyszyły uczniom. Przed nimi czas zaangażowania i ofiarnej pracy. Pięknie mówili o tym Karolina i Karol Fromont. Przedstawili konkretne sytuacje z życia, kto i jak może pomóc. Dali osobiste świadectwo nawrócenia oraz rozwijania swoich talentów i zdolności. Ich przekaz trafił na bardzo podatny grunt. Wolontariusze brawami na stojąco dziękowali za usłyszane słowa. Teraz czas start.