pielgrzymka szkol Jana Pawla 2018Zgodnie z  tradycją 8 czerwca odbyła się   XI Diecezjalna Pielgrzymka Szkolnych Kół Caritas na Górę Świętej Anny.  W pielgrzymce wzięło udział ok 150 osób. Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy w intencji wolontariuszy i ich rodzin,  przy pomniku św. Jana Pawła II. Następnie wzięliśmy udział w uroczystej mszy świętej, której przewodniczył dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej ks. dr Arnold Drechsler. W  swojej homilii nawiązał  między innymi, do Święta Najświętszego Serca Pana Jezusa, podkreślając, że Jezus dał przykład miłości, że serce które kocha - widzi, współczuje, pomaga.. Zwrócił uwagę na fakt, że Bóg jest wspólnotą Trzech Osób a my jesteśmy stworzeni na obraz Boga. Na koniec życzył wolontariuszom i ich opiekunom by podczas mszy św. dokonała się  duchowa transfuzja w czasie Komunii Świętej by myśleli, widzieli i zachowywali się tak, jak Chrystus.Po mszy świętej  uczestnicy pielgrzymki udali się na  spotkanie z Państwem Karoliną i Karolem Fromontami  w Domu Pielgrzyma  w auli św. Maksymiliana Kolbego. Misjonarze przybliżyli problematykę mieszkańców Azji i Ameryki Północnej, gdzie przebywali 11 lat.

Opowiadali o  codziennym życiu i problemach z nim związanych. Swoje opowieści wzbogacali  zdjęciami, które zapewne zapadną w pamięć nam wszystkim.  Wszystko przeplatane było śpiewem, tańcem i filmem. O misyjnym powołaniu mówili z czułością i radością. Misjonarze podkreślili również ważność idei wolontariatu. Skierowali do młodych ludzi i ich opiekunów głębokie uznanie za działania podejmowane na rzecz drugiego człowieka.

Diecezjalny koordynator Szkół Jana Pawła II Agnieszka Rosół