dzien chorego walceNasza walecka parafia pod wezwaniem św. Walentego w lutym świętuje odpust. W tym czasie przypada też Światowy Dzień Chorego. Stąd od lat w po odpustowy poniedziałek obchodzimy parafialny Dzień Chorego. Wolontariusze SKC włączają się w jego przygotowanie pomagając paniom z parafialnego Caritasu. Na uroczystej Mszy świętej śpiewają psalm i czytają modlitwę wiernych. Potem służą pomocą osobom starszym i chorym w przejściu do sali, gdzie ma miejsce dalsza część uroczystości. Wolontariusze przygotowują zawsze część artystyczną pragnąc umilić czas gościom. W tym roku zaprezentowali montaż słowno- muzyczny o świętym Józefie w związku z rokiem jemu poświęconym. Gromkimi brawami nagrodzono występ, co wszystkich występujących niezmiernie ucieszyło. Gościem honorowym tej szczególnej uroczystości był Pan Eugeniusz Mróz (poznaliśmy go  w styczniu, w czasie kolędowania w Domu Pogodnej Starości w Otmęcie). Skorzystał z naszego zaproszenia i swymi wspomnieniami o szkolnym koledze, a później Papieżu Janie Pawle II uświetnił całe spotkanie. Ubogaceni i radośni wolontariusze śpiewem i grą na instrumentach pożegnali zgromadzonych.