Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

koledowanie walceTradycyjnie już w okresie świątecznym wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas w Walcach kolędowali w Domu św. Karola w Kędzierzynie Koźlu i w Domu Pogodnej Starości w Otmęcie. Przygotowali zbiór kolęd, odpowiednie instrumenty i świąteczne stroje. Autobusem wypełnionym po brzegi udali się na to szczególne spotkanie. Mieszkańcy Domu św. Karola witali nas serdecznie już u progu. Wolontariusze ze Szkolnego Caritas śpiewali kolędy przy dźwiękach muzyki. Podopieczni domu aktywnie włączyli się w to radosne kolędowanie. Sami zaśpiewali też kilka kolęd. Na pożegnanie obdarowaliśmy ich słodyczami.

Wyjątkowa atmosfera towarzyszyła nam też podczas spotkania w Domu Pogodnej Starości w Otmęcie. Mieszkańcy domu wyczekiwali nas już od rana. Zgromadzeni licznie w świetlicy brawami nagradzali każdą z kolęd. Świąteczny nastrój udzielił się zebranym i również zaczęli śpiewać. Czym zaskoczyli naszą młodzież. Wełniane skarpety, robione na drutach przez nasze babcie, były świątecznym upominkiem dla każdego z nich.

Niezwykłą niespodzianką było spotkanie z jednym z podopiecznych. Okazał się nim być Eugeniusz Mróz (97 lat), kolega ze szkolnej ławy Karola Wojtyły. W tym roku obchodzi on 80. rocznicę zdawania matury w wadowickim gimnazjum. Ciepło wspominał wspólne lata spędzone z przyszłym papieżem Janem Pawłem II. Zrobił na nas ogromne wrażenie. Młodym wolontariuszom dał kilka wskazówek na dobre życie.