wigilia w krapkowicachJak co roku zgodnie z tradycją grupa Caritas w parafii św Mikołaja w Krapkowicach wraz ze Szkolnym Kołem Caritas działającym przy Zespole Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach, przygotowała Wigilię dla osób samotnych, ubogich i potrzebujących - na kolację przybyło 70 osób. Spotkanie poprzedziły Jasełka wystawione przez dzieci z Przedszkola nr. 1 w Krapkowicach. Następnie w wigilijne popołudnie w salce parafialnej spotkali się z przybyłymi ksiądz Proboszcz Krzysztof Pustelak oraz ksiądz Wikary Łukasz Michalik, którzy rozpoczęli spotkanie wspólną modlitwą. Ksiądz Proboszcz gospodarz wigilijnego spotkania życzył, aby przychodzący Jezus przyniósł wszystkim radość, tak jak przyniósł radość dwa tysiące lat temu dla wszystkich ludzi nie tylko w Betlejem. Wszyscy ubodzy, bezdomni i samotni potrzebują bowiem miłości Boga. Na kolacji pojawiły się osoby potrzebujące pomocy, ale też osoby samotne, ludzie starsi, którzy nie tyle potrzebują wsparcia materialnego, – lecz obecności drugiego człowieka. To pewien znak, że ludzie zaczynają rozumieć, że bieda to nie tylko brak pieniędzy, ale to brak drugiego człowieka, miłości i życzliwości od bliźnich. Ważną częścią spotkania było podzielenie się opłatkiem, życzenia a następnie wśród życzliwych rozmów uroczyste spożywanie kolacji. Spotkanie odbywało się w radosnej atmosferze śpiewu kolęd. Na wigilię mógł przyjść każdy potrzebujący, samotny i bezdomny. Przy stołach, na których stanęły wigilijne potrawy, usługiwali wolontariusze SKC, Panie z parafialnej grupy Caritas przy parafii św. Mikołaja i woluntariusze. Pani gospodyni Urszula Strzała i Pani Józefa Micek  przez kilka dni przygotowywały dania, a w dzień Wigilii gotowały i czuwały nad wydawaniem gorących  potraw.  Organizatorzy  przygotowali wigilijny posiłek, m.in. pierogi z kapustą i grzybami, barszcz, naleśniki z kapustą, makówki, rybę po grecku, sałatkę jarzynową, śledziową, ciasto i wiele innych potraw, a także paczki żywnościowe dla uczestników Wigilii. Wszystkim za pomoc dziękujemy i życzymy radości i błogosławieństwa w nadchodzące święta Bożego Narodzenia.