Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

akcje w walcachWyjątkowy czas adwentu pobudza wielu z nas do glebszej refleksji, większej hojności względem innych i pogłębienia naszych więzi rodzinnych. Ta adwentowa atmosfera udziela się też corocznie uczniom naszej szkoły, którzy w ramach Szkolnego Koła Caritas w Walcach  przeprowadzają cały szereg „Akcji”: Organizują pomoc dla podopiecznych Domu św. Karola w Kędzierzynie Koźlu. W tymże domu od dziesięcioleci znajdują schronienie dzieci i młodzież ze znacznym psychicznym i fizycznym upośledzeniem. Nasz kontakt z nimi (nie tylko z okazji adwentu) trwa już 10 lat. Adwent to czas na obdarowywanie, stąd uczniowie nasi tradycyjnie już zorganizowali zbiórkę przyborów szkolnych, środków czystości i słodyczy. Radość i uśmiech na twarzach wychowanków są dla nas zawsze najpiękniejszym wyrazem wdzięczności. Po raz kolejny woluntariusze brali udział w ogólnopolskiej „Akcji” Caritas pod hasłem TAK POMAGAM. Dyżurując w wyznaczone dni  sklepach Dino i Lewiatan w Walcach zebrali wiele produktów, którymi obdarowani zostali potrzebujący. Przed świętami wolontariusze odwiedzili również chorych naszej parafii przekazując im życzenia i świąteczne upominki - paczki dla potrzebujących i chorych przygotowały Panie z Parafialnego Caritasu. Wolontariusze dla każdego chorego wykonali świąteczną kartkę. Do wielu „Akcji” Szkolnego Koła Caritas doszła w tym roku nowa: paczka dla dzieci więźniów. Woluntariuszom w pakowaniu kilku paczek pomagali nauczyciele. Serdecznie dziękujemy za każdy adwentowy dar dla potrzebujących  i życzymy Wam wszystkim Pięknych Świąt.