Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

 

 

 

 

etap szkolnyZAK 2020

W dniu 2 grudnia 2020 roku odbył się etap szkolny Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej – ŻAK 2021, w którym udział wzięło 127 szkół podstawowych naszej diecezji. Etap ten przeprowadzony został w trybie zdalnym. Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod hasłem: „Droga do beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego”.

Uczniowie podzieleni byli na grupy wiekowe: klasy IV-VI i VII-VIII. Minimalna ilość punktów dająca kwalifikacje do kolejnego etapu wynosiła 26 punktów (na 44 możliwe do uzyskania). Próg ten został obniżony do 60% z uwagi na mniejszą niż w latach minionych liczbę uczestników pierwszego etapu, co jest bez wątpienia skutkiem pandemii, a co za tym idzie nauczania zdalnego i braku bezpośredniego kontaktu Katechetów z Uczniami. Dodatkowo utrudnieniem była forma komputerowa przeprowadzenia etapu szkolnego. Mimo tych niesprzyjających okoliczności, do etapu szkolnego przystąpiło blisko 800 Uczniów, a 451 zakwalifikowało się do etapu rejonowego. Listy Uczniów, którzy wzięli udział w konkursie, a nie zakwalifikowali się do kolejnego etapu, zostaną przesłane Katechetom drogą mailową.

Wszystkim Uczniom, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego składamy serdeczne gratulacje. Również wielkie podziękowania kierujemy w stronę Katechetów, którzy przygotowali Uczniów do konkursu, zwłaszcza w tym czasie zdalnego nauczania. O formie przeprowadzenia kolejnego etapu będziemy informować po feriach zimowych. Prosimy o śledzenie tej informacji na stronie Wydziału Katechetycznego.
Prosimy również o zapoznanie się z aktualną literaturą obowiązującą do etapu rejonowego. Zwracamy również uwagę, że zgodnie z regulaminem, do etapu rejonowego obowiązuje literatura tylko z tego etapu; podobnie w przypadku etapu finałowego.

Wyniki etapu szkolnego konkursu ŻAK klasy 4 - 6 pdf icon

Wyniki etapu szkolnego konkursu ŻAK klasy 7 - 8 pdf icon