olimpiada podsumowanie edycja 2020Tegoroczna 7. edycja „Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie”, która odbywała się pod hasłem „Sportowiec jako wzór osobowy”, ze względu na trwającą pandemię, miała dość nietypowy przebieg, gdyż zamiast wypełniania testów uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawić autorski projekt w jednej z czterech kategorii: film, esej, wywiad oraz prezentacja. W finałowych rozgrywkach uczestniczyło 63. prac uczniów reprezentujących szkoły średnie z różnych miast i miejscowości w Polsce.
Finałowa Komisja Konkursowa, w skład której wchodziły osoby znające się na sporcie (m.in. redaktorzy i dziennikarze sportowi), bardzo wysoko oceniła merytoryczną, techniczną i artystyczną stronę prac uczestników Olimpiady. Komisja zwróciła uwagę przede wszystkim na to, że wiele z nich jest niezwykle wartościowych i to pod różnymi względami. Zdaniem Komisji uczestnicy finału nie tylko chętnie korzystali z nowych mediów, ale też odważnie i w oryginalny sposób starali się ukazać zadany temat, wchodząc np. na boisko, do sal treningowych czy warsztatów, gdzie wykazywali się umiejętną pracą z kamerą i mikrofonem. Warstwę tekstową ocenianych prac cechowało bogactwo językowe i bardzo dobre przygotowanie merytoryczne. W przypadku wywiadu, wśród zastosowanych metod, można było spotkać zarówno klasyczny wywiad pogłębiony, jak i szybki. Z kolei w esejach można było dostrzec nie tylko biegłość w posługiwaniu się językiem literackim i bogactwo form językowych, ale także – co jest niezwykle cenne – umiejętność skłonienia odbiorcy do refleksji.
Ponieważ w ramach niektórych kategorii do finału wpłynęło zaledwie kilka prac, dlatego spośród 63. uczestników finału Komisja Konkursowa w sumie wyłoniła 20. laureatów. Ponadto pozostali finaliści (poza wymienioną 20. Laureatów) otrzymają nagrodę w postaci plecaka firmy Jako.

Organizatorzy postanowili nagrodzić następujących uczniów, nauczycieli i szkoły.

Nagrodzeni uczniowie pdf icon

Nagrodzeni nauczycielepdf icon

Nagrodzone szkołypdf icon

Zamieszczamy prace Laureatów z trzech zwycięskich miejsc w tegorocznej edycji konkursu. Zachęcamy do zapoznania się z najlepszymi pracami - wystarczy nacisną ikonkę w danej kategorii.

Uczeń

Nauczyciel

Nagroda

1 Anna Koj Elżbieta Kamforowska Zespół Szkół