Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

etap finalowy wielicki 2010Ponad 130 uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski spotkało się w czwartek 5 grudnia 2019 r. w Opolu, by przystąpić do finałowego testu wiedzy Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie, edycja 6: Polski alpinizm i himalaizm. Uczniowie biorący udział w dzisiejszym finale zakwalifikowali się do niego z etapów szkolnych, w których brało udział prawie 1000 uczniów.
Test finałowy liczył 36 pytań. Oprócz pytań otwartych i zamkniętych jedno pytanie miało charakter opisowy, refleksyjny. Tematyka dotyczyła alpinizmu i himalaizmu Polaków. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się również znajomością życia świętych, jak również rożnymi tekstami papieży: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI czy Franciszka.

Ten projekt ma nie tylko nauczyć tego co dobre w sporcie, ale też wychować do wartości, które w nim drzemią. W naszym konkursie nagradzamy nie tylko uczniów, ale również szkoły, które reprezentują oraz nauczycieli, którzy przygotowują swoich uczniów.

Zamieszczamy listę z nagrodami dla laureatów pdf icon

Zamieszczamy listę z nagrodami dla nauczycielipdf icon

Zamieszczamy listę z nagrodami dla szkółpdf icon

Po etapie finałowym tradycyjnie odbyło się spotkanie z gościem specjalnym, którym w tym roku był Krzysztof Wielicki - legenda alpinizmu i himalaizmu. Nasz gość bardzo długo po finale rozdawał autografy oraz odpowiadał na indywidualne pytania, a młodzież z wielką radością robiła sobie zdjęcia z tym niesamowitym człowiekiem gór, bo Krzysztof Wielicki to zdecydowanie wielki człowiek, podążający za swoją pasją i robiący rzeczy, o których inni marzą.

Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji z dzisiejszego wydarzenia - wszystkie zdjęcia można zobaczyć jak również pobrać tutaj jpg ikonka

Komisja konkursowa po sprawdzeniu testów 133 testów wyłoniła 35 uczniów 6 edycji konkursu Olimpiady Wiedzy Wartości w Sporcie, którzy zostali laureatami konkursu.
Zamieszczamy listę podsumowującą etap finałowy pdf icon

Zamieszczamy protokół etapu finałowego wraz z listą laureatów pdf icon

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 12 grudnia 2019 r. podczas konferencji pt.: „Polski alpinizm i himalaizm”, która odbędzie się w Opolu, w II Kampusie Politechniki Opolskiej, ul. Prószkowska 76, budynek nr 9a (Hala Sportowa) – aula wykładowa. Początek o godz. 10.00.
Dokładny program konferencji na plakacie. Na uroczystość zapraszamy laureatów konkursu wraz z opiekunami – obecność obowiązkowa na całości konferencji. Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje, a nauczycielom gorące podziękowanie za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie uczniów.

konferencja olimpiada 2019