Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

olimpiada wiedzy i wartosci w sporcie 2018 finalPonad 330 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski spotkało się w poniedziałek 10 grudnia 2018 r. w Opolu, by przystąpić do finałowego testu wiedzy o wartościach w sporcie oraz o skokach narciarskich. Uczniowie biorący udział w dzisiejszym finale zakwalifikowali się do niego z etapów szkolnych, w których brało udział ponad 100 szkół ponadgimnazjalnych.
Test finałowy liczył 35 pytań. Oprócz pytań otwartych i zamkniętych jedno pytanie miało charakter opisowy, refleksyjny. Tematyka dotyczyła historii skoków narciarskich oraz życiorysów polskich skoczków. Uczestnicy „Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie” musieli wykazać się również znajomością życia św. Bernarda z Aosty, patrona narciarzy jak również rożnymi tekstami, w których poruszana została rola sportu papieży: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI czy Franciszka. Tegoroczna edycja projektu nawiązuje również do setnej rocznicy odzyskania niepodległości, podkreślając rolę sportu w tym wydarzeniu - cieszymy się również z tego faktu, że nasz konkurs został objęty ministerialnym patronatem „Niepodległa - stulecie odzyskania niepodległości”.

Ten projekt ma nie tylko nauczyć tego co dobre w sporcie, ale też wychować do wartości, które w nim drzemią. W naszym konkursie nagradzamy nie tylko uczniów, ale również szkoły, które reprezentują oraz nauczycieli, którzy przygotowują swoich uczniów. Po etapie finałowym tradycyjnie odbyło się spotkanie z gościem specjalnym, którym w tym roku był mistrz świata i mistrz olimpijski z Sapporo Wojciech Fortuna. Nasz gość bardzo długo po finale rozdawał autografy oraz odpowiadał na indywidualne pytania, a młodzież z wielką radością robiła sobie zdjęcie z legendą skoków narciarskich.

Komisja konkursowa po sprawdzeniu testów wyłoniła 61 najlepszych uczniów 5 edycji konkursu „Olimpiady Wiedzy Wartości w Sporcie”. Dodatkowo od tegorocznej edycji konkursu przyznawane będą specjalne wyróżnienia Kapelana Opolski Sportowców. I tak w 5 edycji konkursu specjalne wyróżnienie trafia do uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem: Dawida Haberny, Tomasza Piczura oraz do opiekuna uczniów Jakuba Kota.
Zamieszczamy listę podsumowującą etap finałowy pdf icon

Lista finalistów wraz z protokołem  pdf icon

Lista nagród dla laureatów konkursu  pdf icon

Lista nagród dla nauczycieli laureatów konkursu  pdf icon

Lista nagrodzonych szkół  pdf icon

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 18 grudnia 2018 r. podczas konferencji pt.: „Motywacja w sporcie, edukacji i życiu”, która odbędzie się w Opolu, w II Kampusie Politechniki Opolskiej, ul. Prószkowska 76, budynek nr 9a (Hala Sportowa) – aula wykładowa. Początek o godz. 10.00.
Dokładny program konferencji na plakacie. Na uroczystość zapraszamy laureatów konkursu wraz z opiekunami – obecność obowiązkowa na całości konferencji. Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje, a nauczycielom gorące podziękowanie za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie uczniów.

plakat konferencja olimpiada wiedzy wartosci sporcie 2018