Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 137
katecheta@diecezja.opole.pl

final olimpiady 4 edycja 2017 podsumowaniePonad 400 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski spotkało się w poniedziałek 4 grudnia 2017 r. w Opolu, by przystąpić do finałowego testu wiedzy o wartościach w sporcie oraz o piłce ręcznej. Uczniowie biorący udział w dzisiejszym finale zakwalifikowali się do niego z etapów szkolnych, w których brało udział ponad 110 szkół ponadgimnazjalnych.
Test finałowy liczył 35 pytań. Oprócz pytań otwartych i zamkniętych oraz jednego pytania opisowego.  Tematyka dotyczyła historii piłki ręcznej oraz życiorysów polskich zawodników. Uczestnicy „Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie” musieli wykazać się również znajomością życia bł. Piotra Jerzego Frassatiego jak również rożnymi tekstami, w których poruszana została rola sportu papieży: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI czy Franciszka.

„W szkołach na etapie wewnątrzszkolnym wzięła udział imponująca liczba osób, bo aż prawie 2000. To projekt, który ma nie tylko nauczyć tego co dobre w sporcie, ale też wychować do wartości, które w nim drzemią. Wyniki konkursu będą dziś lub jutro, a 12 grudnia oficjalnie wręczymy nagrody zwycięzcom. Nagradzamy nie tylko uczniów, ale również szkoły, które reprezentują. Chcemy docenić również nauczycieli, bo bez ich zaangażowania i mobilizacji uczniów nie było by dziś tak dużej frekwencji. Dziś aula wypełniła się ludźmi, którzy chcą zwyciężyć” – powiedział ks. Jerzy Kostorz, dyrektor Wydziału Katechetycznego w Opolu.
Gośćmi finału byli trener Rafał Kuptel, trener Gwardii Opole oraz zawodnicy kadry narodowej Adam Malcher i Antoni Łangowski. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Młodzież zadawał pytania dotyczące nie tylko sportowe, ale również pytania dotyczące tego jak w dzisiejszym sporcie nie zatracić ducha fair play.  Trener Rafał Kuptel podkreślał jak bardzo ważne są w życiu marzenia oraz to, żeby stawiać sobie cele i do nich dążyć, a bramkarz i kapitan reprezentacji Polski Adam Malcher podkreślał rolę kibiców i ich doping, który daje skrzydeł.
Zawodnicy wraz z trenerem, bardzo długo po finale rozdawali autografy oraz odpowiadali na indywidualne pytania a młodzież z wielką radością robiła sobie zdjęcia z piłkarzami ręcznymi.

Komisja konkursowa po sprawdzeniu testów wyłoniła 60 najlepszych uczniów 4 edycji konkursu „Olimpiady Wiedzy Wartości w Sporcie”.
Zamieszczamy listę podsumowującą etap finałowy. pdf icon

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 12 grudnia 2017 r. podczas konferencji pt.: „Fair play w sporcie, edukacji i w życiu”, która odbędzie się w Opolu, w II Kampusie Politechniki Opolskiej, ul. Prószkowska 76, budynek nr 9a (Hala Sportowa) – aula wykładowa. Początek o godz. 10.00.
Dokładny program konferencji na plakacie. Na uroczystość zapraszamy laureatów konkursu wraz z opiekunami – obecność obowiązkowa na całości konferencji.
Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje, a nauczycielom gorące podziękowanie za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie uczniów.

konferencja po 2017