Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

 

 

 

 

test online konkursW dniu 1 grudnia 2020 roku odbył się etap szkolny Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla Szkół Branżowych I Stopnia 2021 pod hasłem „Droga do beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego”. W związku z trwającą pandemią etap szkolny odbył się w formie zdalnej przy użyciu platformy TESTPORTAL. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania 40 zadań i maksymalnie mogli uzyskać 47 punktów. Zgodnie z Regulaminem do diecezjalnego finału kwalifikuje się po trzech najlepszych uczniów z każdej zgłoszonej szkoły. Spośród 15 uczestników etapu szkolnego do finału tegorocznej edycji zakwalifikowało się 10 uczniów – zobacz listę pdf icon

wyszynski konkurs plastyczny 2020

Jesteśmy przed beatyfikacją Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Polski – człowieka wielkiej wiary i mężnego obrońcy wiary katolickiej w Polsce. Ze względu na epidemię koronawirusa wcześniejszy termin uroczystości, zaplanowany na 7 czerwca 2020 roku, został przesunięty na czas po ustaniu pandemii.
Dewizą życiową Stefana Kardynała Wyszyńskiego było umiłowanie Boga, drugiego człowieka i Ojczyzny, a także niezłomna postawa wobec zła, wyrażająca się w obronie najsłabszych i pokrzywdzonych. Jego prymasowska posługa przypadła na czasy bezwzględnej walki, jaką totalitarny reżim komunistyczny prowadził z Kościołem w Polsce, przed którą Prymas nigdy się nie ugiął. Był nie tylko wybitnym przywódcą duchowym, mężem stanu i autorytetem moralnym, ale też duchowym współtwórcą przemian, które doprowadziły do upadku komunizmu w Polsce.