Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

final diecezjalny otk 2020W środę, 4 marca 2020 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego odbył się etap diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej Przemyśl 2020. Tegoroczny temat olimpiady „Dumni z Ewangelii i z Polski".
Spośród uczniów zakwalifikowanych do etapu diecezjalnego (28 uczniów z 27 szkół ponadpodstawowych naszej diecezji) Komisja wyłoniła 3 Osoby, które zdobyły największą ilość punktów i będą reprezentowały naszą diecezje na finale Olimpiady Teologii Katolickiej:

etap szkolny przemysl 2020W dniu 4 grudnia 2019 r. odbyły się eliminacje szkolne Olimpiady Teologii Katolickiej Przemyśl 2020. Hasło tegorocznej edycji Olimpiady brzmi: „Dumni z Ewangelii i z Polski".
Z 27 zgłoszonych szkół ponadpodstawowych z całej diecezji, do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowało się 28 uczniów – zobacz listę. pdf icon

Wszystkim, którzy uczestniczyli w etapie szkolnym olimpiady składamy podziękowania za udział, natomiast uczniom, którzy zdobyli liczbę punktów promującą ich do etapu rejonowego składamy serdeczne gratulacje!
Jednocześnie informujemy, że etap rejonowy konkursu odbędzie się 4 marca 2020 r. o godz. 11.00 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego (Opole, ul. Drzymały 1). Prosimy o wcześniejsze przybycie.

otk 2020 regulamin

Organizatorem tegorocznej XXX Olimpiady Teologii Katolickiej jest Archidiecezja Przemyska.Temat konkursu: "Dumni z Ewangelii i z Polski".

Temat olimpiady Dumni z Ewangelii i z Polski nawiązuje do myśli św. Jana Pawła II wypowiedzianej podczas Światowych Dni Młodzieży w Denver, dziedzictwa chrześcijańskiego obecnego w historii narodu polskiego oraz do obchodów 100. rocznicy „Cudu nad Wisłą”.

Już teraz zachęcamy wszystkich Katechetów do rozpowszechniania tego wydarzenia, zaś w nowym roku szkolnym prosimy o zachęcenie i motywowanie uczniów do uczestniczenia w Olimpiadzie. Jej ogólnopolski finał odbędzie się w dniach 16-18 kwietnia 2020 r. w Przemyślu.

Olimpiada Teologii Katolickiej kontynuuje tradycje dotychczasowej Olimpiady Wiedzy Religijnej, organizowanej przez Komisję Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, oraz poprzednich edycji Olimpiady Teologii Katolickiej, organizowanych przez Warszawskie Towarzystwo Teologiczne im. bł. ks. Romana Archutowskiego.

Informujemy o zmianie terminu etapu szkolnego, który odbędzie się 4 grudnia 2019 roku o godz. 11.00.