Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

 

 

 

 

otk diecezjalny 2021We wtorek, 3 marca 2021 r. odbył się etap diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej Poznań 2021. Hasło tegorocznej edycji Olimpiady brzmi: „Kim jestem? Chrześcijańskie spojrzenie na człowieka". W tym roku test odbył się w formie zdalnej na platformie testowej. Z 17 zgłoszonych szkół ponadpodstawowych z całej diecezji, do etapu diecezjalnego konkursu zakwalifikowało się 24 uczniów, natomiast do etapu finałowego kwalifikuje się dwóch uczestników z najlepszym wynikiem z każdej diecezji. Maksymalna ilość punktów do zdobycia to 66 punktów.
Spośród uczniów zakwalifikowanych do etapu diecezjalnego Komisja wyłoniła 2 Osoby, które zdobyły największą ilość punktów i będą reprezentowały naszą diecezje podczas finału Olimpiady Teologii Katolickiej.

etap diecezjalny OTK Poznan2021Przesyłamy wytyczne odnośnie etapu diecezjalnego olimpiady, które dostaliśmy od Komitetu Głównego Olimpiady Teologii Katolickiej Poznań 2021.

1. Rozwiązywanie testu rozpocznie się we wtorek 2 marca o godz. 11:00 i będzie trwało 45 minut.
2. Dane potrzebne do wprowadzenia na początku testu: imię, nazwisko, data urodzenia nazwa szkoły, diecezja (na której terenie znajduje się szkoła).
3. Czas pozostały do zakończenia testu widoczny jest w prawym górnym rogu testu.
4. Uczestnik powinien mieć zapewniony dostęp do komputera stacjonarnego lub laptopa. Zabezpieczenia użyte w teście nie zawsze zachowują się stabilnie na urządzeniach mobilnych. Nie gwarantujemy stabilności testu na urządzeniu mobilnym.
5. Uczestnik podczas zdawania testu nie może zamykać okna przeglądarki, przełączać okna przeglądarki oraz uruchamiać programów w tle. Zalecamy wyłączyć wszystkie programy działające w tle i skupić się wyłącznie na teście. Zabezpieczenia umieszczone w teście niekiedy reagują na uruchamianie przycisków funkcyjnych, np. do regulacji głośności. Dlatego podczas testu należy skupić się wyłącznie na odpowiedzi na pytania.
6. Pytania pojawiają się na ekranie pojedynczo. Jeśli potwierdzimy odpowiedź na dane pytanie, nie będziemy mogli już do tego pytania wrócić. Prosimy o uważne rozwiązywanie testu, ponieważ nie ma żadnej możliwości powrotu do raz wyświetlonych pytań.
7. Po zakończeniu pracy, zostanie ona zapisana na serwerze i przesłana do komitetu diecezjalnego w celu sprawdzenia. O wynikach poinformuje komitet diecezjalny.

komunikat OTK Poznan rejonowyPoniżej przesyłamy instrukcję przeprowadzenia etapu diecezjalnego przygotowaną przez Komitet Główny Olimpiady Teologii Katolickiej Poznań 2021.

Drodzy Uczestnicy! Już 2 marca o godz. 11:00 rozpoczynamy zmagania etapu diecezjalnego OTK 2021. W związku z tym, pragniemy podać kilka ważnych informacji:

- Test rozpocznie się 2 marca na platformie „Testportal.pl” o godz. 11:00.
- Link do strony testu zostanie udostępniony uczestnikom przez wydziały katechetyczne poszczególnych diecezji lub za pośrednictwem katechetów.
- Uczestnik oprócz danych kontaktowych będzie zobowiązany wpisać nazwę diecezji, z której pochodzi.
- W teście zostaną użyte wszystkie możliwe zabezpieczenia przed nieuczciwym rozwiązywaniem.
- Test będzie zawierał ograniczenia czasowe dla każdego pytania osobno.
- Informację o uzyskanym wyniku i zajętym miejscu uczestnicy otrzymają za pośrednictwem wydziału katechetycznego swojej diecezji.

Pozdrawiamy i życzymy Wam jak najlepszych wyników!

Zespół OTK 2021

 

etap diecezjalny 2021 poznan

W związku, ze zbliżającym się kolejnym terminem Olimpiady Teologii Katolickiej Poznań 2021, informujemy, że etap diecezjalny przeprowadzony będzie w całej Polsce 2 marca o godz. 11:00 - nastąpiła zmiana terminu, ze względu na próbne matury. Przeprowadzenie olimpiady o tej samej godzinie we wszystkich diecezjach jest decyzją Komitetu Głównego.

W tym roku test odbędzie się w formie zdalnej na platformie testowej. Do etapu finałowego kwalifikuje się dwóch uczestników z najlepszym wynikiem z każdej diecezji. Szczegółowe rozwiązania dotyczące przebiegu etapu diecezjalnego zostaną dołączone w osobnej instrukcji, które przekażemy jak tylko otrzymamy je od Komitetu Głównego.

test online OTK 2021W dniu 2 grudnia 2020 r. odbyły się eliminacje szkolne Olimpiady Teologii Katolickiej Poznań 2021. Hasło tegorocznej edycji Olimpiady brzmi: „Kim jestem? Chrześcijańskie spojrzenie na człowieka". Ze względu na pandemię test przeprowadzony został w sposób zdalny.
Z 17 zgłoszonych szkół ponadpodstawowych z całej diecezji, do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowało się 24 uczniów – zobacz listę. pdf icon

Wszystkim, którzy uczestniczyli w etapie szkolnym olimpiady składamy podziękowania za udział, natomiast uczniom, którzy zdobyli liczbę punktów promującą ich do etapu rejonowego składamy serdeczne gratulacje!
Jednocześnie informujemy, że etap rejonowy konkursu odbędzie się 3 marca 2021 r. o godz. 11.00.