Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

 

 

 

 

test online OTK 2021W dniu 2 grudnia 2020 r. odbyły się eliminacje szkolne Olimpiady Teologii Katolickiej Poznań 2021. Hasło tegorocznej edycji Olimpiady brzmi: „Kim jestem? Chrześcijańskie spojrzenie na człowieka". Ze względu na pandemię test przeprowadzony został w sposób zdalny.
Z 17 zgłoszonych szkół ponadpodstawowych z całej diecezji, do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowało się 24 uczniów – zobacz listę. pdf icon

Wszystkim, którzy uczestniczyli w etapie szkolnym olimpiady składamy podziękowania za udział, natomiast uczniom, którzy zdobyli liczbę punktów promującą ich do etapu rejonowego składamy serdeczne gratulacje!
Jednocześnie informujemy, że etap rejonowy konkursu odbędzie się 3 marca 2021 r. o godz. 11.00.

test etap szkolny otk 2020Przesyłamy wytyczne odnośnie etapu szkolnego olimpiady, które dostaliśmy od Komitetu Głównego Olimpiady Teologii Katolickiej Poznań 2021.

1.    Link należy przekazać uczniom (za pośrednictwem dotychczas wykorzystywanych narzędzi – poczta email, dziennik elektroniczny itp., można także zamieścić na stronie szkoły).  Wcześniejsze posiadanie linku nie narusza bezpieczeństwa testu - możliwość otworzenia i wypełnienia testu będzie dopiero w dniu zawodów o ustalonej porze.

komunikat OTK PoznanPoniżej przesyłamy instrukcję przeprowadzenia etapu szkolnego przygotowaną przez Komitet Główny Olimpiady Teologii Katolickiej Poznań 2021.

Szanowni Państwo,
1.    Zawody szkolne Olimpiady Teologii Katolickiej odbędą się we środę 2 grudnia 2020 roku o godz. 11.00. Uczestnicy wypełnią test zdalny, do którego dostęp będzie przez link. Katecheci nie będą musieli samodzielnie wprowadzać testów na żadne platformy.
2.    Link do testu zostanie umieszczony na stronie OTK w poniedziałek 30 listopada, jednocześnie wysłany do diecezjalnych referatów katechetycznych z prośbą o przesłanie go katechetom. Katecheci udostępnią link uczniom (mailowo, przez dziennik elektroniczny lub inną drogą - zgodnie z przyjętym sposobem komunikowania). Dostęp do testu będzie możliwy tuż przed planowaną datą i godziną zawodów, jednak wcześniej warto przetestować połączenie (na stronie wyświetli się wówczas odpowiedni komunikat o tym, kiedy test będzie otwarty, a dla uczestnika będzie to sygnał, że łącze działa poprawnie).
3.    W teście pojawi się instrukcja do jego wypełnienia oraz czas przewidziany do wypełnienia. Katecheci przesyłając uczniom link do testu, powinni podać w wyraźnym miejscu także swój adres mailowy, który będzie wpisany przez uczniów w teście, aby wyniki testu zostały wysłane do katechetów. Na podstawie tych wyników katecheci sporządzają protokoły z etapu szkolnego OTK – zgodnie z par. 8 ust. 5 Regulaminu OTK. Protokoły podpisuje jedynie egzaminator.

Z wyrazami szacunku
Komitet Główny OTK

poznan regulamin 2021Archidiecezja Poznańska wraz z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest organizatorem XXXI Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej w roku szkolnym 2020/2021. Hasło tegorocznej Olimpiady brzmi: „Kim jestem? Chrześcijańskie spojrzenie na człowieka”. Jej adresatami są uczniowie szkół ponadpodstawowych.