otk lodz diecezjalny 2018W dniu 7 marca 2018 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego odbył się etap diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej Łódz 2018. Tegoroczny temat olimpiady „Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka.”.
Spośród uczniów zakwalifikowanych do etapu diecezjalnego (24 uczniów z 21 szkół ponadgimnazjalnych naszej diecezji) Komisja wyłoniła 3 Osoby, które zdobyły największą ilość punktów i będą reprezentowały naszą diecezje na finale Olimpiady Teologii Katolickiej w Łodzi.
Są to:
1. Daniel Kedziora, Zespół Szkół w Gorzowie Śląskim, (44 punkty), opiekun: Dominika Jama.
2. Mateusz Szenawa, Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Opolu (41 pkt.), opiekun: ks. Łukasz Knieć.
3. Daria Warner, II Liceum Ogólnokształcące w Kędzierzynie-Koźlu (38 pkt.), opiekun: Angelika Gricman.

Wszystkim uczestnikom etapu diecezjalnego OTK Łódz 2018, jak również opiekunom, składamy serdeczne gratulacje!
Zobacz listę z wynikami wszystkich uczestników – zobacz listę. pdf icon

etap szkolny otk 2018W dniu 29 listopada 2017 r. odbyły się eliminacje szkolne Olimpiady Teologii Katolickiej Łódź 2018. Hasło tegorocznej edycji Olimpiady brzmi: „Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka".
Z grona ponad 126 uczestników z 21 zgłoszonych szkół ponadgimnazjalnych z całej diecezji, do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowało się 26 uczniów – zobacz listę. pdf icon

Wszystkim, którzy uczestniczyli w etapie szkolnym olimpiady składamy podziękowania za udział, natomiast uczniom, którzy zdobyli liczbę punktów promującą ich do etapu rejonowego składamy serdeczne gratulacje! Opublikowanie niniejszej listy jest równoznaczne z zakończeniem przyjmowania protokołów z etapu szkolnego.
Jednocześnie informujemy, że etap rejonowy konkursu odbędzie się 7 marca 2018  r. o godz. 11.00 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego (Opole, ul. Drzymały 1). Prosimy o wcześniejsze przybycie.

planner otk 2018XXVIII OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ ŁÓDŹ 2018, "Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka"

Olimpiada Teologii Katolickiej kontynuuje tradycje dotychczasowej Olimpiady Wiedzy Religijnej, organizowanej przez Komisję Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, oraz poprzednich edycji Olimpiady Teologii Katolickiej, organizowanych przez Warszawskie Towarzystwo Teologiczne im. bł. ks. Romana Archutowskiego.

Olimpiada Teologii Katolickiej to olimpiada związana z wypełnianiem zadań przedmiotu religia katolicka, realizowana zgodnie z § 9 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzenia konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U. Nr 13, poz. 125 z późn. zmianami) oraz na podstawie aktu wewnętrznego UKSW – Zarządzenia Nr 78/2012 Rektora Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie z dnia 23 listopada 2012 r. w sprawie organizacji Olimpiady Teologii Katolickiej oraz niniejszym Regulaminem.