gimnazjalista szkolny 2018W dniu 28 listopada 2018 roku w 60 szkołach naszej diecezji odbył się etap szkolny Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla Klas III Gimnazjum – Gimnazjalista 2019. W sumie w etapie szkolnym wzięło udział blisko 420 uczniów. Aby zakwalifikować się do finału uczestnicy piszący test musieli uzyskać co najmniej 51 punktów, zaś maksymalna ilość punktów możliwa do zdobycia wynosiła 68.
Spośród wszystkich uczestników eliminacji szkolnych do diecezjalnego finału zakwalifikowało się 61 uczniów – zobacz listę pdf icon Opublikowanie niniejszej listy jest równoznaczne z zakończeniem przyjmowania protokołów z etapu szkolnego. Wszystkim uczniom, którzy zakwalifikowali się do finału DKWR Gimnazjalista 2019, składamy serdeczne gratulacje!
Jednocześnie informujemy, że finał odbędzie się 7 marca 2019 roku. Dokładne miejsce, gdzie odbędzie się diecezjalny finał, zostanie podane w styczniu 2019. Prosimy o śledzenie tej informacji na stronie Wydziału Katechetycznego.

GIM 2019 tloTemat tegorocznego Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla klasy III Gimnazjum – GIMNAZJALISTA 2019 brzmi: „Św. Anna – patronka Diecezji Opolskiej”. Św. Anna jest główną patronką naszej diecezji. Okazją, by skupić w tym roku uwagę na św. Annie, mamie Maryi i babci Jezusa Chrystusa, jest jubileusz 500-lecia Sanktuarium św. Anny w Oleśnie i związana z tym możliwość uzyskania odpustu zupełnego.
Odpustową Mszę św. w kościele św. Anny w Oleśnie, w dniu 29 lipca br., odprawił prymas Polski, abp Wojciech Polak, który w czasie homilii zaznaczył, że „poświęcony 500 lat temu kościół kryje w swoim wnętrzu cudowną figurkę Świętej Anny Samotrzeciej, słynącej cudami i tak bardzo omodloną przez przybyłych licznie do Olesna pielgrzymów”. Przypomniał również słowa św. Jana Pawła II, który nazwał świętą Annę „łączniczką pokoleń” oraz „patronką wychowania i życia rodzinnego”, i za jej wstawiennictwem prosił Boga o wzrost poczucia jedności, odpowiedzialności i solidarności pokoleń. „Niech św. Anna – prosił na koniec Prymas – Łączniczka pokoleń, Patronka wychowania i życia rodzinnego, pozwala nam mieć oczy otwarte na starszych i tych, którzy nas prawdziwie potrzebują”.