podrecznik klasa 8 czesc 1 okladkaPoniżej zamieszczamy rozkład materiału do klasy VIII szkoły podstawowej część I "Codzienność uczniów Jezusa - Zbawiciela". Na katechezie w klasie ósmej, omawiając Skład Apostolski uczniowie skupią się głównie na prawdach naszej wiary. Jak pisze ks. Biskup Andrzej Czaja:  "Znać je, to za mało. Trzeba przyjąć je całym serce i z ufnością w nie wierzyć. Duch Święty sprawi, że będziecie się nimi odpowiedzialnie i dojrzale kierowali w Waszym życiu, a gdy zajdzie taka potrzeba, z mądrością i miłością będziecie potrafili ich bronić".

Poniżej zamieszczamy szczegółowe dane o numerach programów i numerach podręczników dla wszystkich poziomów edukacyjnych obowiązujących w diecezji opolskiej.

Zobacz podręczniki obowiązujące a naszej diecezji w roku szkolnym 2018/2019 pdf icon

podreczniki klasa 7 2018

Katecheci, którzy w ubiegłym roku szkolnym korzystali z podręczników diecezjalnych dla klasy VII szkoły podstawowej, mogą od września 2018 roku wprowadzić podręcznik diecezjalny dla klasy VIII pt. „Codzienność uczniów Jezusa – Zbawiciela” nr WK/7-8/2018/8/E (red. Maria Baron, ks. Marcin Ogiolda; Wyd. Świętego Krzyża w Opolu 2018), nr dopuszczenia 2/2018/I/KNC-K z dnia 31.08.2018 r.
Podręcznik podzielony jest na 2 części. Pierwsza część dostępna będzie w księgarniach na początku września br. Drugą część będzie można nabyć w księgarniach w grudniu 2018 r.

Poniżej zamieszczamy do pobrania 5 pierwszych katechez/tematów z podręcznika dla klasy VIII „Codzienność uczniów Jezusa – Zbawiciela” - pobierz pdf icon
Poniżej załączamy również spis wszystkich tematów, które zawierała będzie I część podręcznika do kl. VIII - pobierz pdf icon

3 czesc podrecznika klasa 7Informujemy, że część 3 podręcznika "Droga wspólnoty zbawionych" do klasy VII szkoły podstawowej zostanie udostępniona w tym roku szkolnym wersji pdf - materiały dydaktyczne do nauczania religii dla klasy VII szkoły podstawowej według programu „Krocząc drogą Jezusa Chrystusa”.

W przyszłym roku szkolnym zarówno materiały do klasy VI jak i do klasy VII szkoły podstawowej ukażą się w jednej kolorowej części.

Trzecia część podręcznika do klasy VII (45 - 48) pdf icon

Trzecia część podręcznika do klasy VII (49 - 54) pdf icon

Trzecia część podręcznika do klasy VII (55 - 60) pdf icon

tematy klasa 8 podstawowaPoniżej zamieszczamy tematy, które będą obowiązywały w klasie VIII szkoły podstawowej "Codzienność uczniów Jezusa - Zbawiciela". Tematy zostały pomyślane według definicji Sakramentu Bierzmowania: młodzi wiarę z radością wyznawali, bronili jej i według niej żyli. Tematy bezpośrednio przygotowują do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.