Poniżej zamieszczamy dane o numerach programów i numerach podręczników dla wszystkich poziomów edukacyjnych, które obowiązywać będą w Diecezji Opolskiej w roku szkolnym 2019/20.
Zachęcamy do wnikliwego zapoznania się z treścią, ponieważ zostały naniesione zmiany.

Zobacz podręczniki obowiązujące w Diecezji Opolskiej w roku szkolnym 2019/2020  pdf icon

podrecznik newsW związku z przedłużającymi się pracami nad nowym podręcznikiem do klasy I szkoły podstawowej podjęta została ostateczna decyzja o pozostawieniu w roku szk. 2019/2020 starego podręcznika pt.: „Jesteśmy dziećmi Boga” (red. ks. Marcin Wilczek; autorzy: Maria Baron, Edyta Bem).
Wszystkich katechetów, którzy na przełomie maja/czerwca złożyli w swoich szkołach deklaracje o wprowadzeniu nowego podręcznika do religii dla klas I, prosimy o złożenie pisemnej korekty (aneksu), że obowiązywał będzie dotychczasowy podręcznik „Jesteśmy dziećmi Boga”.
Jednocześnie informujemy, że lista obowiązujących podręczników w Diecezji Opolskiej dostępna jest pod linkiem.

Przypominamy również, że zgodnie z ogólnopolskimi ustaleniami nowe podręczniki do klasy V szkoły podstawowej będą gotowe od września 2020 roku. Aktualnie trwają prace zespołu nad nowymi podręcznikami zgodnymi z nową Podstawą Programową.

Za zaistniałe trudności przepraszamy.

podreczniki klasa 7 2018

Katecheci, którzy w ubiegłym roku szkolnym korzystali z podręczników diecezjalnych dla klasy VII szkoły podstawowej, mogą od września 2018 roku wprowadzić podręcznik diecezjalny dla klasy VIII pt. „Codzienność uczniów Jezusa – Zbawiciela” nr WK/7-8/2018/8/E (red. Maria Baron, ks. Marcin Ogiolda; Wyd. Świętego Krzyża w Opolu 2018), nr dopuszczenia 2/2018/I/KNC-K z dnia 31.08.2018 r.
Podręcznik podzielony jest na 2 części. Pierwsza część dostępna jest w księgarniach. Drugą część będzie można nabyć w księgarniach od 11 lutego 2019 roku.

Poniżej zamieszczamy do pobrania katechezy z drugiej części podręcznika.

Kolejne katechezy z drugiej części podręcznika 26-30 - pobierz pdf icon

Kolejne katechezy z drugiej części podręcznika katechezy 31-33 - pobierz pdf icon

Poniżej załączamy również spis wszystkich tematów, które zawierała będzie I część podręcznika do kl. VIII - pobierz pdf icon

podrecznik klasa 8 czesc 1 okladkaPoniżej zamieszczamy rozkład materiału do klasy VIII szkoły podstawowej część I "Codzienność uczniów Jezusa - Zbawiciela". Na katechezie w klasie ósmej, omawiając Skład Apostolski uczniowie skupią się głównie na prawdach naszej wiary. Jak pisze ks. Biskup Andrzej Czaja:  "Znać je, to za mało. Trzeba przyjąć je całym serce i z ufnością w nie wierzyć. Duch Święty sprawi, że będziecie się nimi odpowiedzialnie i dojrzale kierowali w Waszym życiu, a gdy zajdzie taka potrzeba, z mądrością i miłością będziecie potrafili ich bronić".

3 czesc podrecznika klasa 7Informujemy, że część 3 podręcznika "Droga wspólnoty zbawionych" do klasy VII szkoły podstawowej zostanie udostępniona w tym roku szkolnym wersji pdf - materiały dydaktyczne do nauczania religii dla klasy VII szkoły podstawowej według programu „Krocząc drogą Jezusa Chrystusa”.

W przyszłym roku szkolnym zarówno materiały do klasy VI jak i do klasy VII szkoły podstawowej ukażą się w jednej kolorowej części.

Trzecia część podręcznika do klasy VII (45 - 48) pdf icon

Trzecia część podręcznika do klasy VII (49 - 54) pdf icon