Poniżej zamieszczamy szczegółowe dane o numerach programów i numerach podręczników dla wszystkich poziomów edukacyjnych obowiązujących w diecezji opolskiej.

Zobacz podręczniki obowiązujące a naszej diecezji w roku szkolnym 2017/2018 pdf icon

podrecznik droga wspolnoty zbawionychPoniżej zamieszczamy początek materiałów dydaktycznych "Droga wspólnoty zbawionych" do klasy VII szkoły podstawowej. Informujemy, że podręcznik znajduje się w sprzedaży.

Materiały dydaktyczne dla kl. VII ukażą się  w II częściach. W tym roku będą miał podobną formę, jak materiały przygotowane dla kl. VI. Pierwsza część będzie dostępna jest w księgarniach.

Od 1 września będzie można na stronie Wydziału pobierać przykładowe konspekty katechez dla kl. V, VI i VII, które będą ściśle powiązane z wydanymi materiałami dydaktycznymi. Konspekty będą ukazywały się systematycznie w ciągu całego roku szkolnego.

Początek materiałów do klasy VII pdf icon

jestesmy dziecmi boga podrecznikPoniżej zamieszczamy do pobrania program do nauczania religii dla klas I–III szkoły podstawowej pt. „Czekając na Jezusa” Nr WK/1-3/2013 z dnia 13.05.2013 r.

Program nauczania religii dla klas I - III  pdf icon

Program „Czekając na Jezusa” obejmuje 3-letni cykl przygotowania do sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii. W ramach klasy pierwszej znacząco większy akcent położony jest na osobiste przeżywanie wiary. Uczeń poznaje Boga jako Stwórcę i najlepszego Ojca, co rozbudza w nim zaufanie do Boga i chęć rozmowy z Nim. Klasa druga pogłębia treści poznane w klasie pierwszej i dodatkowo pozwala odkrywać pierwszych Starotestamentalnych świadków wiary. Tematyka zawarta w klasie drugiej eksponuje także życie i naukę Jezusa na tle wydarzeń roku liturgicznego. Trzeci rok formacji ma doprowadzić katechizowanych do pełnego zjednoczenia z Jezusem, zaakceptowaniem zasad moralności chrześcijańskiego życia, doświadczenia wspólnoty Kościoła oraz systematycznego i aktywnego uczestnictwa w Eucharystii. Program poszczególnych klas koncentruje się wokół następujących treści: