Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

 

 

 

 

EWANGELIA

(Mt 1, 16. 18-21. 24a)

Jakub był ojcem Józefa, męża Maryi, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem. Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem prawym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: „Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów”. Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański.

DOBRE SŁOWO

Męstwo

DZIELENIE

Św. Józef poznał tajemnicę Wcielenia i uczynił tak jak polecił mu anioł Pański. Wykazał się wielką wiarą i męstwem, pod swoją opiekę wziął Maryję i Jezusa, naszego Zbawiciela, tworząc z nimi Świętą Rodzinę. Stał się naszym Patronem. Słowa anioła „Józefie, synu Dawida nie bój się…”, stają się dzisiaj ponadczasowym wezwaniem. „Synu, córko nie bójcie się wziąć Maryi i Jezusa, z ufnością przyjąć ich do swojego życia”. W czasach, gdy odrzuca się wartości, gdy obraża się naszą Matkę Kościół Święty potrzebni są bracia i siostry, którzy swoim męstwem, swoim życiem zgodnym z Ewangelią wskażą drogę współczesnemu światu do Chrystusa.

MODLITWA

Święty Józefie otocz nasze rodziny swoją ojcowską troską i opieką, aby umocnieni łaską mężnie stawiały czoła pokusom współczesnego świata. Amen

AUTOR

Adriana Misztela | Jaryszów