EWANGELIA

(Mk 1,21-28)

W mieście Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką; uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie. Był właśnie w synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: „Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boży”. Lecz Jezus rozkazał mu surowo: „Milcz i wyjdź z niego”. Wtedy duch nieczysty zaczął go targać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego. A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: „Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są mu posłuszne”. I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej.

DOBRE SŁOWO

Władca

DZIELENIE

Szatan, diabeł, zły duch…. On realnie istnieje, jest obecny, można go spotkać i doświadczyć jego obecności. On nie jest jakąś fantastyczną, zmyśloną czy fikcyjną postacią z bajek. Cieszy się, kiedy człowiek jest słaby, wątpiący i uległy. Denerwuje go człowiek silny w wierze, walczący z pokusą i słabością. Taki człowiek jest dla niego wyzwaniem, celem…
Popatrzymy wokół siebie, na nasze czasy. Opustoszałe Kościoły – bo epidemia. Rozkrzyczane ulice – bo chcemy być bogami, chcemy mieć prawo decydować o innych i zabijać. A szatan? On chodzi między nami, zaciera ręce z radości i satysfakcji. Czy tryumfuje? Nie!!! Jest Ktoś od niego o wiele potężniejszy. Prawdziwy Władca. To o Nim wieść rozeszła się po całej krainie. To On czeka i Jego przytulne serce.

MODLITWA

Panie Jezus bądź mi Władcą w trudny czas. Nie wódź nas na pokuszenie. Amen.

AUTOR

Aleksandra Rajska-Niewiem | Kędzierzyn-Koźle