Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

 

 

 

 

Katecheza 2.0 zrzutka

“Katecheza 2.0” to profesjonalny i nowatorski program multimedialny ułatwiający wychowywanie młodzieży w duchu chrześcijańskim, przeznaczony dla rodziców oraz osób pracujących z młodzieżą. Dostarcza nowoczesne narzędzia wspierające wychowanie młodzieży w wieku 12-16 lat w duchu katolickim.

“Mamy pomysł na to, jak w dzisiejszych zwariowanych czasach, pomóc rodzicom i katechetom w wychowywaniu młodzieży w duchu katolickim. Wykorzystujemy nowoczesny język i technologię, multimedia, muzyk, filmy oraz przede wszystkim - świadectwa naszych gości - aby trafić do młodzieży z pozytywnym przekazem” - stwierdzają autorzy projektu.

Rodzice korzystający korzystający z “Katechezy 2.0” mogą łatwiej i skuteczniej:
> rozwijać wiarę swoich dzieci
> pokazywać im wartościowe treści (filmy, muzykę i teledyski)
> odpowiadać na trudne pytania, jakie często stawia młodzież
> budować dobre relacje ze swoimi dorastającymi dziećmi
> utrwalać przekazane im wartości na resztę życia

Czym jest “Katecheza 2.0”?

> multimedialne materiały - filmy, muzyka, teledyski, zadania interaktywne dla młodzieży, gotowe scenariusze lekcyjne, zestawy profesjonalnych metod i narzędzi wspierających wychowanie rodzinne i nauczanie katechetyczne

> nowoczesna platforma e-learningowa - która służy rodzicom i katechetom do prezentowania wybranych treści swoim podopiecznym zarówno w domu, jaki w klasie (oraz w ramach nauczania zdalnego lub hybrydowego)

> zespół zaangażowanych osób - projekt współtworzą rodzice, osoby pracujące z młodzieżą, pedagogowie oraz młodzi ludzie, którzy dzielą się swoim świadectwem; twórcy programu bazują na własnych (czasem trudnych) doświadczeniach, ale też specjalistycznej wiedzy teologicznej, profilaktycznej i pedagogicznej.

Do tej pory autorzy projektu stworzyli już kilkanaście materiałów filmowych - lekcji multimedialnych, bonusów, teledysków, a nawet trzydniowe rekolekcje wielkopostne w zdalnej formie wideo, w których uczestniczyło niemal 1000 rodzin, parafii i szkół z całej Polski. Wszystkie udostępniane treści są darmowe i znajdują się na platformie www.katechezadwazero.pl - która skupia już 3 500 zarejestrowanych użytkowników. Jednak produkcja materiałów i koszty utrzymania platformy, są na tyle wysokie, że dalsze trwanie projektu staje pod znakiem zapytania. Koszt produkcji jednego odcinka sięga nawet kilkunastu tysięcy złotych (na tę kwotę składają się m. in. koszty sprzętu, montażu, aktorów, operatorów czy udźwiękowienia). Dlatego autorzy postanowili zwrócić się o pomoc do darczyńców za pośrednictwem znanego portalu crowdfundingowego - zrzutka.pl.

Wesprzeć projekt “Katecheza 2.0” (oraz dowiedzieć się o nim więcej) można pod adresem www.katechezadwazero.pl/zrzutka lub www.zrzutka.pl/z/katecheza

“Dzięki akcji zrzutkowej zamierzamy stworzyć spójny i kompletny program zawierający 14 pełnych lekcji multimedialnych, na które składają się filmy edukacyjne, utwory muzyczne wraz z teledyskami, materiały dydaktyczne oraz bonusy, które - za pomocą naszej platformy www.katechezadwazero.pl - trafią do młodych ludzi w całym kraju. Serdecznie zachęcamy do wsparcia projektu oraz dzielenia się informacją o naszej akcji” - mówi Piotr Szwędrowski - współautor projektu.